Trasa rowerowa Kamp-Thaya-March

Wspaniała trasa wzdłuż rzek Kamp, Thaya (Dyja) i March (Morawa) godzi przeciwieństwa – jest jednocześnie wymagająca i łagodna, kulinarna i historyczna, odpręża i uskrzydla.

Trasa Kamp-Thaya-March prowadzi z miasta Krems przez romantyczne regiony Waldviertel i Weinviertel do czarujących obszarów zalewowych rzeki Morawy (March). Jej urozmaicony przebieg zachwyci zarówno zdeklarowanych sportowców jak i zwykłych miłośników dwóch kółek.

Dla entuzjastów długich wędrówek, a także rowerowych spacerków

Przepiękny szlak rowerowy Kamp-Thaya-March wije się na 420 urozmaiconych kilometrach, prowadząc przez Dolną Austrię po spokojnych, dobrze oznakowanych bocznych drogach. W wiecznie zielonym regionie Waldviertel trasa zaczyna się sportowym wyzwaniem, by przejść stopniowo na łagodne wzgórza regionu Weinviertel. Przez miasteczko Retz, wzgórza porośnięte winoroślą i romantyczne uliczki piwniczne w dolinie Pulkautal czy w Wildendürnbach docieramy podziwiając łagodny krajobraz obszarów zalewowych do naszego celu. Jest nim miasteczko Marchegg, gdzie niewątpliwą atrakcją będzie zwiedzanie zabytkowego pałacu Palffych. Z dala od ruchliwych dróg i centrów turystyki masowej podążasz z nurtem rzek, porządkując myśli i rozkoszując się spokojem idyllicznej Dolnej Austrii. To mało znana trasa dla wtajemniczonych.

Atrakcje nie tylko wzdłuż trasy

Trasa ta oferuje rozmaitość nie tylko krajobrazów, lecz również obiektów do zwiedzenia. Wystawa o uprawie winorośli i wytwarzaniu wina w Poysdorf, pokaz sokołów w renesansowym zamku Rosenburg, park narodowy Doliny Dyi (Nationalpark Thayatal), system piwnic winnych pod miasteczkiem Retz czy wspaniałe założenie ogrodowe pałacu Hof – każdy etap trasy wzbogacają atrakcje krajoznawcze, które można powiązać z rozkoszami podniebienia. Nasze wskazówki: odwiedź koniecznie winiarnię, typu Heuriger, skosztuj Waldviertler Mohnzelten (słodkich bułeczek z ziemniaczanego ciasta, nadziewanych masą makową), podziwiaj niesamowite widoki, w które obfituje ta trasa. Nawiasem mówiąc: orzeźwieniem posłuży zarówno kąpiel w idyllicznym zalewie Ottenstein jak i wizyta w piwnicach winnych romantycznej wioski winiarskiej Falkenstein. Tej wyprawy rowerowej nie da się zapomnieć!

 

Etapy szlaku rowerowego

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings