Twardo stąpać w chmurach

Gdy patrzy się z platform widokowych na zapierający dech krajobraz Dolnej Austrii, świat od razu wygląda inaczej.

Wyjątkowe, fantastyczne, niewiarygodne – chwile, których nie uchwyci żadna fotografia. Takie doznania czekają na nas, gdy podziwiamy panoramę Dolnej Austrii z jedynych w swoim rodzaju platform widokowych Skywalk Hohe Wand oraz 360° Skytour Hochkar.

Raj dla oczu: z platformy Skywalk Hohe Wand
Raj wspinaczy, paralotniarzy i turystów w parku krajobrazowym Hohe Wand to zapierające dech w piersiach krajobrazy i przyroda. Szczególną ku temu okazję daje platforma Skywalk Hohe Wand z fantastycznymi widokami. Umożliwia ona spoglądanie 120 metrów niemal pionowo w dół, a nawet zjazd po linie. Jeżeli to dla kogoś za wysoko, lepiej zrobi, udając się na jeden z wielu szlaków, gdzie przy odrobinie szczęścia spotka koziorożca czy jelenia.

Szczyty u stóp: platforma 360° Skytour Hochkar
Przy schronisku JoSchi-Berghaus zaczyna się i kończy pętlą o długości jednego km, prowadząca do widoku 360° na okoliczne szczyty. Już samo podejście zapiera dech w piersiach, bo do platformy prowadzi most wiszący o długości 60 m. Tam czekają na nas wspaniałe widoki rozciągające się aż po dolinę Dunaju oraz regiony Wald- i Weinviertel. Przy dobrej widoczności u naszych stóp ujrzymy ponad 100 szczytów, z których część wznosi się na ponad 2000 m. To trzeba zobaczyć!