Wachau z lotu ptaka

Wachau jest tak samo piękne z góry, jak z dołu. Nie wierzysz nam? Wybierz się na wycieczkę do Vogelbergsteig.

Trasa linowa Vogelbergsteig prowadzi pieszych wędrówek na szczyty Wachau i pokazuje im region z jego malowniczymi krajobrazami, historycznymi budynkami i zapierającymi dech w piersiach winnicami z zupełnie innej perspektywy. Wycieczka jest tego warta!

Podziwiaj Wachau z góry

Vogelbergsteig to jedna z najpiękniejszych tras linowych w Wachau. Wędruj w górę Vogelberg przez 1,5 godziny i ciesz się licznymi atrakcjami, które sprawiają, że ta trasa jest wyjątkowa. Oczywiście zawsze będzie Ci towarzyszyć wyjątkowa, malownicza panorama regionu! Nasza wskazówka: obszar ten ma szczególny urok jesienią, kiedy liście powoli zaczynają zmieniać kolor, i możesz cieszyć się wędrówką bez strumieni turystów!

Oszałamiające widoki i historyczny objazd

Mamy dla Ciebie wskazówkę, gdy tylko dotrzesz na szczyt: zejdź do historycznych ruin zamku Dürnstein i wybierz się w podróż w czasie, zanim przejdziesz do wystającej skalnej ściany Vogelberg, gdzie czeka zapierający dech w piersiach widok . Magiczny widok czeka również na punkt widokowy Starhembergwarte - znany również jako „Rapunzelturm” (wieża Rapunzel) na szczycie Schlossberg. Nawiasem mówiąc, klucz do wieży znajduje się w chacie Fesslhütte, w której możesz odzyskać siły, delektując się przekąską!

Dla poszukiwaczy przygód i odkrywców

Zróżnicowane wejście jest odpowiednie również dla doświadczonych dzieci. Powinieneś zabrać ze sobą przygodę, ponieważ niewielka część trasy prowadzi przez strome skały, które są zabezpieczone liną. Tę odwagę nagradzają dziwne formacje skalne, które zapraszają do wspinania się na nie. Jeśli masz szczęście, możesz spotkać jaszczurkę lub rzucić okiem jastrzębi na skalistych półkach!

Dodatkowa wskazówka: jeśli planujesz dłuższy pobyt, zalecamy połączenie etapów pieszych w Welterbesteig z Dürnstein do Weissenkirchen z dobrym kieliszkiem wina w jednej z Heurigen (tawern)!

Wskazówki dotyczące zakwaterowania w Dürnstein