Wechsel

Masyw Wechsel pozwala oderwać się od codzienności. Można tu wędrować, wspinać się, poszukiwać przygód i odkrywać sekrety natury.

Niewiele miejsc ma taki potencjał jak Wechsel oraz udostępnia tyle tras do wędrówek i wspinaczek. Po zdobyciu szczytu można się przewietrzyć, zjeżdżając w dół: z zawrotną prędkością górskim trójkołowcem lub na hulajnodze albo bez pośpiechu – kolejką.

Przyroda u siebie
Szczyt Wechsel wznosi się na 1743 m i góruje nad zróżnicowanym regionem pełnym naturalnych atrakcji. Ten przyrodniczy raj z imponującymi widokami zachował swój pierwotny charakter – i dobrze, bo właśnie to decyduje o wyjątkowości masywu Wechsel.

Śmiało: w górę i w dół
Na górę można się dostać bez pośpiechu kolejką Mönichkirchen, a w dół zjechać z zawrotną prędkością na górskim trójkołowcu lub hulajnodze urozmaiconą trasą o długości 2 km schodzącą przez łąki i lasy do doliny. Na turystów ceniących tradycję i wypoczynek czeka festiwal Schwaigen-Reigen der Almhütten i meble plenerowe Enzo.

Wędrówka po szynach
Masyw Wechsel usatysfakcjonuje wędrowców i wspinaczy. Szczególnie urokliwy jest odcinek Mönichkirchner Schwaig na trasie Regionale Route G. Od punktów Mönichkirchen, St. Corona oraz Kirchberg am Wechsel na amatorów wędrówek i wspinaczek czekają liczne trasy, popularne wśród entuzjastów.