Wędrując w paśmie Alp Wiedeńskich

Przegląd wszystkich etapów i regionalnych wariantów drogi w paśmie Alp Wiedeńskich

Na trasie wzdłuż grani Alp Wiedeńskich turyści poruszają się wśród bogatej przyrody tego raju dla oczu w swoim własnym tempie. Dzięki dobremu oznakowaniu tras, można udać się w drogę w dowolnym miejscu i czasie rozkoszując się pięknem krajobrazu Alp Wiedeńskich również w krótszych etapach.

Którędy prowadzi droga w paśmie Alp Wiedeńskich?

Trasa wędrowna o długości 300 kilometrów wiedzie przez pasmo Alp Wiedeńskich w 19 etapach i posiada 21 regionalnych wariantów. Aby przejść całą dobrze oznakowaną drogę trzeba wejść na trasę w miejscowości Katzelsdorf, leżącej na południowy wschód od miasta Wiener Neustadt i ciesząc się nowymi wrażeniami zakończyć wędrówkę w uzdrowisku Bad Fischau-Brunn.

Co mnie czeka po drodze?

Czeka cię naprawdę dużo. Na początku wzgórza, zamki i kościoły obronne krainy Bucklige Welt. Następnie swoisty świat górskich hal, ciągnących się wzdłuż masywu Wechsel oraz znane z literatury uzdrowisko Semmering.  W wysokoalpejskim krajobrazie okolic Rax i Schneeberg (2.076 metrów) droga zrobi się naprawdę stroma. Po pozostawieniu za sobą masywu Schneeberg szlak prowadzi przez  pasmo Gutensteiner Alpen (tu szczególną atrakcją krajobrazową jest krasowy płaskowyż Hohe Wand) w dolinę rzeki Piesting, gdzie przed prawie dwustu laty czerpali inspirację artyści epoki biedermeieru.