Wielkopański adwent w otoczeniu zamków i pałaców

Wyśmienitym ponczem, pieczonymi kasztanami i starannie wykonanym rękodziełem najlepiej delektować się w historycznych miejscach i odpowiedniej atmosferze.

Wraz ze spadającą temperaturą gorąco i nastrojowo robi się w zamkach, kolegiatach i pałacach w Dolnej Austrii. A to za sprawą idyllicznych, pięknie udekorowanych jarmarków bożonarodzeniowych, które oczarowują odwiedzających produktami i wypiekami domowej roboty.

Królewsko-wyśmienity nastrój bożonarodzeniowy
w pałacach Grafenegg oraz Hof

Organizowana w tym roku po raz 40 impreza Grafenegger Advent to okazja do delektowania się sztuką, kulturą oraz kuchnią. W oświetlonym parku pałacowym w rustykalnych chatach oferowane są smakołyki oraz rękodzieło – podobnie jak w wiosce bożonarodzeniowej w pałacu Hof, gdzie oczy zwiedzających błyszczą nie mniej niż dekoracje.

Niezapomniany nastrój bożonarodzeniowy
w kolegiatach Göttweig i Seitenstetten

Na poncz, grzane wino i pomysły na ciekawe prezenty można liczyć również w tym roku podczas imprezy Adventzauber w kolegiacie benedyktynów Göttweig. Równie romantyczny nastrój zapanuje na jarmarku bożonarodzeniowym w kolegiacie Seitenstetten, zwłaszcza gdy rozlegną się dźwięki trąb z wieży i pieśni adwentowe.

Tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe
w Schallaburg, Rosenburg oraz w ruinach zamku Aggstein

Adwent w pałacu Schallaburg to okazja do zaprezentowania biżuterii, wyrobów ceramicznych i drewnianych. Młodzi goście mogą własnoręcznie przygotować prezenty pod choinkę, wykonując świece lub wyplatając koszyki. Wyjątkowa atmosfera bajki bożonarodzeniowej towarzyszy tradycyjnemu kiermaszowi Christkindlmarkt w pałacu Rosenburg. Natomiast przeżywając adwent w ruinach zamku Aggstein, poczujemy się jak w średniowieczu. Handlarze, konie i wołowina z rożna czynią z tej imprezy bożonarodzeniową podróż w czasie.

Życzymy nastrojowego adwentu w Dolnej Austrii!

Tu znajdziesz więcej jarmarków adwentowych