Wycieczka rowerowa, © Franziska Consolati

Redakcja radzi – szóstka wskazówek, które ucieszą serce każdego rowerzysty

Thayarunde, © Waldviertel Tourismus/ishootpeople.at

Trasa wokół rzeki Thaya (Dyja) – rowerem jak po szynach

Na trasie, na której niegdyś turkotały sapiące parowozy, rodziny i miłośnicy dwóch kółek podziwiają z siodełka piękno sielskiego krajobrazu. Bez wysiłku pedałujemy na spotkanie malowniczych ruin i zamków, pozostałości urządzeń kolejowych i słodkiej pokusy, jakiej dostarczają gęsto rosnące przy drodze krzewy leśnych owoców.

Czytaj dalej
Genussradeln Wienerwald, © (c) Wienerwald Tourismus GmbH/Raimo Rumpler

Jazda na rowerze, kultura i przyjemność nad rzeką

Krajobraz wzgórz na skraju Wiednia rozciąga się łagodnie, a z kanału Wiener Neustädter rozciąga się widok na szerokie pola i romantyczne winnice. W Badenii, gdzie niegdyś kąpali się starożytni Rzymianie, a cesarz Franciszek I miał swoją letnią rezydencję, przyjemny klimat i urokliwy, małomiasteczkowy klimat wciąż przyciągają turystów. Nasza rada dla rowerzystów poszukujących przyjemności i przygód to odkrywanie promiennych wycieczek rowerowych do Laxenburga lub przez Helenental do Mayerlinga.

Czytaj dalej
Euro Velo 6, © (c) Niederösterreich Werbung/ David Schreiber

Rowerowa trasa naddunajska – szlak niezapomnianych wrażeń

Rowerowa trasa naddunajska jest niezwykle ceniona przez pedałowiczów. Uzyskała najlepsze oceny w kategorii przebiegu, infrastruktury i oferty gastronomicznej. Suniemy rowerem po ścieżkach wzdłuż wałów nadrzecznych i po spokojnych wiejskich drogach – rowerowa trasa naddunajska zapewnia urlop na piątkę!

Czytaj dalej
Trasa rowerova Traisental-Radweg, © (c) Mostviertel Tourismus/schwarz-koenig.at

Trasa rowerowa w dolinie rzeki Traisen – pielgrzymka do Mariazell

W akompaniamencie spokojnego plusku rzeki trasa w dolinie Traisen prowadzi łagodnie po dróżkach i niezbyt uczęszczanych bocznych drogach, znad brzegów Dunaju przez malowniczy obszar uprawy winorośli w dolinie rzeki Traisen, miasto St. Pölten, będące stolicą Dolnej Austrii, przez alpejski krajobraz regionu Mostviertel aż do Mariazell. Pierwszy odcinek z Traismauer do Kernhof jest bardzo łatwy, co czyni go atrakcyjnym dla rodzin z dziećmi.

Czytaj dalej
Przyjemni rowerzyści uwielbiają 55-kilometrowe serce ścieżki rowerowej Doliny Ybbs pomiędzy Waidhofen an der Ybbs a Lunzer See., © schwarz-koenig.at

Rowerowe Eldorado – trasa w dolinie rzeki Ybbs

Szprychy, a nie szyny królują na głównym odcinku trasy rowerowej w dolinie rzeki Ybbs, przebiegającej wzdłuż nieczynnej linii kolejowej między miastem Waidhofen an der Ybbs a wsią Lunz am See. Z kostiumem kąpielowym w bagażu bez wysiłku pedałujemy przed siebie, aż ujrzymy ciemnozielone wody jeziora Lunzer See, rozpościerającego się u stóp masywu Dürrenstein. Pomost przy przystani to idealne miejsce, aby dać odpocząć swojej duszy i zmęczonym nogom.

Czytaj dalej