Z torfowiska na płaskowyż

Wspaniałe widoki, jedno z ostatnich torfowisk wysokich w Europie oraz park tematyczny ze spławem drewna – oto co oferuje ta trasa.

Z płaskowyżu Hochreit, znanego ze wspaniałych widoków, poprowadzono ciekawą ścieżkę dydaktyczną przez jedno ostatnich torfowisk wysokich w Europie. Są to wyjątkowe krajobrazy, których nie można nie zobaczyć.

Odprężenie i emocje w Göstling

Göstling to przepiękna miejscowość położona między szczytami Hochkar i Dürrenstein, w której można zażywać relaksu na leżakach zwanych Enzo, placach zabaw czy podczas kąpieli solankowych. Szczególnie godny polecenia jest park tematyczny Erlebniswelt Mendlingtal, w którym, poruszając się po drewnianych kładkach, zobaczymy jedyną ciągle wykorzystywaną trasę spławu drewna w Europie Środkowej oraz odkryjemy interesujące przystanki w wąwozie.

Płaskowyż i minizoo w rezerwacie przyrody

Na wysokości 900 m znajduje się widokowy płaskowyż Hochreit – raj do wędrówek dla całych rodzin. Przemierzając bezkresne krajobrazy i soczyste łąki, dotrzemy do położonego pośrodku rezerwatu przyrody 300-letniego gospodarstwa Ablass, gdzie trudy wędrówki zostaną nagrodzone solidnymi przysmakami, a na dzieci czeka minizoo.

Wyjątkowa flora i fauna na torfowisku wysokim

Imponujące torfowisko wysokie Leckermoos to miejsce występowania wielu gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Można tutaj jeszcze spotkać dostojkę eunomię, relikt z epoki lodowcowej, czy nienaruszone mchy torfowe. Wędrując ciekawą ścieżką dydaktyczną, poznamy jedno z ostatnich i najpiękniejszych torfowisk wysokich w Europie.