Zabawy w wodzie i podniebne wycieczki

Popularne cele wycieczkowe dla całej rodziny – górskie i wodne – od Eibl Jet i kolejki górskiej Schneebergbahn po rejs statkiem i relaks w termach

Wyprawy dla wszystkich: od zwariowanych po relaksacyjne – pieszo po górach, wysoko w powietrzu lub kołysząc się po wodzie. W Dolnej Austrii na małych i dużych gości czekają atrakcje w każdym żywiole.

Popularny całoroczny tor saneczkowy EIBL Jet Türnitz jest dostępny dla wszystkich. Ten imponujący tor wije się w idyllicznym krajobrazie między łąkami i pastwiskami. Z jednej strony gwarantuje to wesołą zabawę, z drugiej strony – odpoczynek na łonie natury.

Na górę wjeżdża się kolejką górską Schneebergbahn. Koniecznie należy się zatrzymać na stacji pośredniej Baumgartner – od dziesiątków lat serwowane są tam popularne bułeczki Schneebergbuchteln z marmoladą. Dalej wjeżdża się na Hochschneeberg – znajduje się na wysokości 1797 m n.p.m. i jest najwyżej położonym dworcem w całej Austrii. Również kolejka linowa Rax-Seilbahn jest dostępna dla wszystkich. Z płaskowyżu Rax roztacza się przepiękny widok na „starszego brata” – Schneeberg.

Okolicę można także poznawać drogą wodną: przewoźnik Brandner Schiffahrt oferuje rejsy wycieczkowe po pięknym modrym Dunaju w regionie Wachau. Na statku znajduje się restauracja, w której można dobrze zjeść. Popularnym celem wycieczek dla całej rodziny są też Termy Rzymskie Baden – można tam i popływać, i ponurkować.