Park Krajobrazowy Hohe Wand – spacer nad chmurami

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Pełny ekran
Profil wysokości

6,71 km Długość

Dane trasy
 • Stopień trudności: niski
 • Trasa: 6,71 km
 • Podejście: 206 Hm
 • Zejście: 206 Hm
 • Czas trwania: 2:00 h
 • Najniższy punkt: 875 m
 • Najwyższy punkt: 1.039 m
Właściwości
 • Trasa okrężna
 • Piękne widoki
 • Bufet
 • Odpowiednie dla rodzin z dziećmi
 • Atrakcje geologiczne
 • Atrakcje faunistyczne

Szczegóły dla: Park Krajobrazowy Hohe Wand – spacer nad chmurami

Skrócony opis

Piesza wycieczka przez Park Krajobrazowy Hohe Wand z minizoo, wieżą widokową i tarasem

Opis

Inwersja pogodowa – na szczytach słońce, a w dolinie mgła. Taki stan pogody jest szczególnie odczuwalny w terenie górzystym. Podczas gdy doliny przez cały dzień spowija mgła, w górach świeci piękne słońce. Nie pozostaje więc nic innego, jak nacieszyć się słońcem podczas wędrówki przez Hohe Wand. Hohe Wand jest co prawda płaskowyżem, ale mimo to nie zawsze płaskim. Wycieczka prowadzi więc przez pagórkowaty las parku krajobrazowego do różnych zajazdów, centrum parku i tarasu widokowego Skywalk.

Bilety do parku krajobrazowego: Dorośli – 1,80 EUR | Dzieci – 1 EUR. Samochody osobowe – 2 EUR.

Punkt początkowy trasy

Hohe Wand, zajazd Postl

Punkt docelowy trasy

Hohe Wand, hostinec Postl

Opis drogi Park Krajobrazowy Hohe Wand – spacer nad chmurami

Trasa tej wędrówki rozpoczyna się przy zajeździe Postl. Z pewnością warto przy okazji wejść na taras widokowy Skywalk. Pokrywająca wszystko wokół mgła wygląda jak białe morze – tylko drobne szczyty wystają pojedynczo, przypominając wysepki. Można sobie wyobrazić, jak miliony lat temu morze sięgało aż do płaskowyżu Hohe Wand. Widok zapiera dech z piersiach! Dalej trasa prowadzi od zajazdu Postl przez pagórkowaty las do zajazdu Luf (czynnego cały rok z wyjątkiem poniedziałków) i dalej do Hochkogelhaus. Tuż przy Hochkogelhaus zaczyna się najpierw wąska, potem szersza leśna droga w kierunku zajazdu Kleine Kanzel, którą w około 45 minut dojdziemy do centrum parku krajobrazowego. Znajdują się tam minizoo, wapiennik, mielerz, muzeum alpinizmu i muzeum krajoznawcze, las sadzony przez kolejne pokolenia, plac zabaw oraz wieża widokowa.  Trasa przebiega dalej przy wybiegu dla jeleni, gdzie głodne zwierzęta czekają na licznych gości, jedzenie i pogłaskanie. Dalej idziemy zgodnie z oznaczeniami do zajazdu Postl – cały czas lekko w dół przez lasy Parku Krajobrazowego Hohe Wand, aż dotrzemy do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Dojazd

1) A2 – zjazd na Wöllersdorf – w prawo na drogę B21 w kierunku Gutenstein – skręt na Dreistetten – Muthmannsdorf – Emmerberg – Gaaden – Stollhof – punkt poboru opłat drogowych – czynna cały rok droga górska na płaskowyż Hohe Wand

 

2) A2 – zjazd na Wiener Neustadt West – Weikersdorf – Winzendorf – Emmerberg – Gaaden – Stollhof – punkt poboru opłat drogowych – Hohe Wand

 

3) Z Neunkirchen – Würflach – Willendorf – Höflein – Zweiersdorf – Maiersdorf – punkt poboru opłat drogowych – Hohe Wand

Parkowanie

Samochód można zostawić na parkingu przy zajazdach Postl i Luf albo na parkingu parku krajobrazowego przy wybiegu dla zwierząt.

Koleją z Wiednia lub Graz do Wr. Neustadt – stamtąd aż do Winzendorf (z Wr. Neustadt co godzinę jeżdżą pociągi w kierunku Puchbergu) – z Winzendorf można przejść wąwozem Prossetschlucht do Maiersdorf (5 km), skąd w ciągu ok. 1 godziny można dotrzeć do punktów wejścia na płaskowyż Hohe Wand;  Można też przesiąść się w Wiener Neustadt na pociąg w kierunku Puchberg am Schneeberg – przystanek Grünbach am Schneeberg – a następnie przejść niebieskim szlakiem (Grafenbergweg) do schroniska Wilhelm Eicherthütte (ok. 1,5 godziny). Następnie można skorzystać z kolejki Gutensteinerbahn (z dworca w Wr. Neustadt) i dojechać do Oberpiesting lub Waldegg oraz wejść na płaskowyż Hohe Wand od tyłu.

Więcej informacji na stronie www.oebb.at

Dalsze informacje / linki

Gmina Hohe Wand, www.naturpark-hohewand.at, +43 / 2638 / 883482

Tutaj znajdziesz bezpłatne broszury z informacjami o wybranej trasie. Broszury informacyjne zawierają podstawowe informacje na temat długości trasy oraz możliwości powrotu. Pamiętaj, że broszury informacyjne nie są mapami!

Wyposażenie

Bring a suitable map. Wear suitable, sturdy shoes, and bring sun and rain protection, as well as water and a bite to eat. Bring your mobile phone, and save the emergency number of the mountain rescue team: 140

Zasady bezpieczeństwa

Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie odpowiednie mapy. Załóż buty dostosowane do charakteru wycieczki, zadbaj o ochronę przed słońcem i deszczem oraz zabierz wodę i coś do jedzenia. Weź ze sobą telefon komórkowy i zapisz w nim górski numer alarmowy: 140

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Wycieczki po Alpach Wiedeńskich mają dostarczyć ciekawych przeżyć i być bezpieczne. Dlatego prosimy pamiętać o następujących kwestiach:

Przygotowanie

Trasę wycieczki wybierz odpowiednio do swojego doświadczenia górskiego i kondycji fizycznej. Wcześniej sprawdź prognozę pogody. Pogoda w górach może się gwałtownie zmieniać. Dlatego zawsze trzeba mieć odpowiednie wyposażenie (np. kurtkę przeciwdeszczową).

Dowiedz się, czy chaty i schroniska, które zamierzasz odwiedzić po drodze, będą otwarte. Zanim wyruszysz w drogę, zostaw informację o wybranej trasie i o planowanej godzinie powrotu.

Zalecenia dotyczące mapy

freytag&berndt WK5012 ; WK012

Autor poleca

Naciesz się słońcem w Parku Krajobrazowym Hohe Wand!

Więcej wycieczek po punkcie początkowym