Szlak Ameisenpfad w St. Corona

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Pełny ekran
Profil wysokości

2,51 km Długość

Dane trasy
 • Stopień trudności: niski
 • Trasa: 2,51 km
 • Podejście: 180 Hm
 • Zejście: 180 Hm
 • Czas trwania: 1:00 h
 • Najniższy punkt: 1.010 m
 • Najwyższy punkt: 1.158 m
Właściwości
 • Trasa okrężna
 • Piękne widoki
 • Bufet
 • Accessibility by train and bus
 • Odpowiednie dla rodzin z dziećmi

Szczegóły dla: Szlak Ameisenpfad w St. Corona

Skrócony opis

Ta trasa prowadzi śladami królowej lasu! Szlak Ameisenpfad w St. Corona am Wechsel jest wędrówką pełną przygód, odpowiednią dla całych rodzin, dzieci i klas szkolnych.

Opis

Nowa ścieżka dydaktyczna „Śladami królowej lasu” w St. Corona obejmuje 15 stacji edukacyjnych. Tutaj dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat życia i funkcji tego drobnego, ale jakże ważnego mieszkańca lasu. Mrówki są słusznie uważane za królowe lasu, bowiem przenoszą wielokrotność swojego ciężaru na długich odcinkach oraz budują kopce i tunele, sprzątając przy tym łąki i w lasy. Ścieżka dydaktyczna ma długość 2,5 km i przebiega przy Kampstein. Świetnie nadaje się na spacer dla rodzin z dziećmi. W najwyższym punkcie wędrówki, przy zbiorniku retencyjnym, znajduje się strefa relaksu, gdzie można odpocząć na rozstawionych leżakach i ławkach.

Szlak ten rozpoczyna i kończy się przy zajeździe Orthof. Tutaj startuje również nowy letni tor saneczkowy „Alpine Coaster”, który gwarantuje dreszczyk emocji dla całej rodziny. Po wycieczce lub przejażdżce po torze saneczkowym warto wstąpić do zajazdu Orthof na obiad lub deser.

Punkt początkowy trasy

Zajazd Orthof

Punkt docelowy trasy

Zajazd Orthof

Opis drogi Szlak Ameisenpfad w St. Corona

W miejscu rozpoczęcia wycieczki, to znaczy przy zajeździe Orthof, ustawiony jest drogowskaz. Na początku idziemy drogą pod górę, a następnie, kiedy dotrzemy do krawędzi lasu, napotkamy tablicę z informacjami o ścieżce dydaktycznej. Tutaj rozpoczyna się pętla, którą można przebyć w różnych kierunkach. Na początku trzymamy się lewej strony i idziemy przez las. Po minięciu stacji „Ameisen Reich” (królestwo mrówek) skręcamy w lewo i wkrótce docieramy do następnej stacji. Następnie skręcamy w prawo i przechodzimy około 100 metrów drogą prowadzącą do góry. Z prawej strony, na krawędzi lasu, znajduje się kolejna stacja. Ponownie wchodzimy do lasu i, trzymając się prawej strony, dochodzimy do następnej stacji. Po minięciu stacji „Arbeiten” (praca) skręcamy w lewo i idziemy dalej, przechodzimy obok kolejnej stacji, przecinamy leśną drogę i docieramy do stacji „Sauberkeit” (czystość). Tutaj z powrotem skręcamy w prawo, aby wrócić na ścieżkę. Następnie idziemy trochę z lewej strony i ponownie skręcamy w lewo do lasu. Mijamy kolejną stację i docieramy do nowej ścieżki. Trzymając się najpierw lewej, a potem prawej strony, docieramy do drogi prowadzącej do dawnej stacji wyciągu przy zbiorniku retencyjnym. Dalej ścieżka dydaktyczna prowadzi dookoła zbiornika retencyjnego, a następnie do strefy relaksu. Idąc ścieżką cały czas prosto, mijamy cztery stacje i docieramy z powrotem do Orthof.

Dojazd

Z Wiednia: jadąc autostradą A2 na południe, należy wybrać zjazd 69 Edlitz/Aspang, dalej drogą B54 przez Kirchberg am Wechsel, St. Corona am Wechsel i Unternberg do zajazdu Orthof.

Z Graz: jadąc autostradą A2 na południe, należy wybrać zjazd 81 Aspang Markt, dalej drogą B54 przez Aspang Markt i Unternberg do zajazdu Orthof.

Z Bruck/Mur: jadąc drogą S6, należy wybrać zjazd na Semmering, dalej przez Gloggnitz, Kirchberg am Wechsel, St. Corona am Wechsel i Unternberg do zajazdu Orthof.

Parkowanie

Samochód można zaparkować pod zajazdem Orthof.

Pociągiem na dworzec w Aspang i stamtąd dalej autobusem „Retter Linien” nr 1762 w kierunku Kirchberg am Wechsel. Należy wysiąść na przystanku Unternberg GH Fahrner, następnie przejść ok. 1 km do zajazdu Orthof.

Koleją na dworzec w Gloggnitz i stamtąd dalej linią autobusową „Retter Linien” nr 1734 w kierunku Kirchberg am Wechsel. Należy wysiąść na przystanku Hotel Post. Następnie przesiąść się na przystanku Postamt do autobusu „Retter Linien” nr 1762 w kierunku Aspang Markt. Należy wysiąść na przystanku Unternberg GH Fahrner, następnie przejść ok. 1 km do zajazdu Orthof.

Więcej informacji na stronach, www.vor.at i www.retter-linien.at/fahrplaene

Dalsze informacje / linki

Alpy Wiedeńskie, www.wieneralpen.at

St. Corona, www.familienarena.at

Wyposażenie

Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie odpowiednie mapy. Załóż buty dostosowane do charakteru wycieczki, zadbaj o ochronę przed słońcem i deszczem oraz zabierz wodę i coś do jedzenia. Weź ze sobą telefon komórkowy i zapisz w nim górski numer alarmowy: 140

Zasady bezpieczeństwa

Wycieczki po Alpach Wiedeńskich mają dostarczyć ciekawych przeżyć i być bezpieczne. Dlatego prosimy pamiętać o następujących kwestiach:

Przygotowanie

Trasę wycieczki wybierz odpowiednio do swojego doświadczenia i kondycji fizycznej. Wcześniej sprawdź prognozę pogody. Pogoda w górach może się gwałtownie zmieniać. Dlatego zawsze trzeba mieć odpowiednie wyposażenie (np. kurtkę przeciwdeszczową).

Dowiedz się, czy chaty i schroniska, które zamierzasz odwiedzić po drodze, będą otwarte. Zanim wyruszysz w drogę, zostaw informację o wybranej trasie i o planowanej godzinie powrotu.

Zalecenia dotyczące mapy

freytag&berndt WK422

Autor poleca

Połącz swoją wycieczkę z noclegiem w Wechselgebiet! Już teraz zarezerwuj online nocleg w pensjonacie Ödenhof w St. Corona, przy szlaku Ameisenpfad i letnim torze saneczkowym.

Więcej wycieczek po punkcie początkowym