Dworzec kolejowy Guntramsdorf-Thallern

Dworzec

Opis

Stacja kolejowa Guntramsdorf-Thallern wita swoich gości wymarzonym widokiem na idylliczne winnice. Na miejscu utworzono parking Park & Ride dla około 30 pojazdów, a także parking dla rowerów. Stacja wyposażona jest również w zadaszone miejsca siedzące oraz nowoczesny system informacyjny.

Połączenia

Stacja Guntramsdorf-Thallern znajduje się w sieci kolei południowej i jest przystankiem dla pociągów ÖBB w kierunku Spielfeld-Straß i Dworca Głównego w Wiedniu. Istnieją również bezpośrednie połączenia z pociągami ekspresowymi S1, S3 i S4.

Oprócz linii Südbahn, przez teren gminy Guntramsdorf kursują również pociągi na liniach Aspangbahn i Badner Bahhn. Badner Bahn ma największą częstotliwość z 3 linii łączących, jeśli chodzi o lokalny transport pasażerski. Pociągi Südbahn obsługują znacznie mniejszą liczbę pasażerów, a liczba pasażerów Aspangbahn jest równie niska.

Freigut Thallern

W zaledwie 5 minut można dojść ze stacji Guntramsdorf-Thallern do znanego Freigut Thallern. Tam, w winotece, najlepsze wina regionu termalnego czekają na degustację i, oczywiście, na zabranie do domu. Pensjonat klasztorny znajduje się również wśród harmonijnego tła Freigut i stanowi idealne miejsce na kieliszek dobrego wina z regionalnymi przysmakami na talerzu.

Od Wiednia do Adriatyku

Pomysł budowy linii kolejowej z Wiednia do Adriatyku powstał w 1829 roku. Pierwotna linia główna, która prowadziła z Wiednia przez Dolną Austrię, Styrię do granicy ze Słowenią w pobliżu Spielfeld-Straß i dalej do Lublany i Triestu, dziś rozciąga się na całej granicy Austrii i nad Morzem Adriatyckim.Pierwotna linia główna, która prowadziła z Wiednia przez Dolną Austrię przez Styrię do granicy słoweńskiej w pobliżu Spielfeld-Straß do Lublany i dalej do Triestu, dziś rozciąga się na odcinku skrzydłowym dawnej Kolei Księcia Rudolfa, która łączy się przez Karyntię z granicą włoską Thörl-Maglern.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Bahnhof Guntramsdorf-Thallern

  2353 Gumpoldskirchen
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings