Dworzec kolejowy Rosenburg

Dworzec

Opis

Nostalgicznie zachowany budynek recepcji z charakterystycznymi narożnymi słojami wita swoich gości na dworcu Rosenburg. Dworzec kolejowy położony jest wzdłuż Kamptalbahn i nazywany jest dworcem przelotowym, ponieważ ruch kolejowy odbywa się z dwóch kierunków.

W niezajętym budynku dworca znajdują się wystarczające poczekalnie i toalety, jak również możliwość skorzystania z przyległego obiektu Park & Ride. Na przedpolu dworca znajduje się również przystanek autobusowy.

Punkt wyjścia

Nie tylko imponujące stalowe mosty wzdłuż Kolei Kamptalskiej dają wyobrażenie o historii, jaką można tu poznać, ale także z pociągu można zobaczyć popularny cel letnich turystów - zamek Rosenburg. Imponujący kompleks zamkowy jest widoczny z daleka, wznosi się wysoko na potężnej skale nad Kamptalem.

Trasa okrężna Rosenburg prowadzi bezpośrednio z dworca do imponującego zamku z największym dziedzińcem turniejowym w Europie Środkowej. Wiele pomieszczeń jest ogólnodostępnych, można je również zwiedzać z przewodnikiem. Dzięki różnorodnym imprezom, takim jak sezonowe jarmarki, gry rycerskie i imponujące pokazy ptaków drapieżnych, Zamek Rosenburg zachęca, by nie opuszczać go tylko na jednej wizycie.

Bogata oferta kulinarna, jak na przykład możliwość skosztowania tradycyjnego posiłku rycerskiego, dopełnia wrażeń z wycieczki i obiecuje niezapomniane wrażenia, które można zabrać ze sobą do domu.

Historia

Po uruchomieniu w 1889 roku Kolei Kamptalskiej o długości ok. 44 km, szybko wzrosło znaczenie renesansowego zamku Rosenburg jako miejsca wypoczynku dla mieszkańców miasta. Ze względu na dwie duże huty znajdujące się w Rosenburgu dużą rolę odgrywał jednak również ruch towarowy, ponieważ prawie wszystkie produkty naziemne transportowane były przez węzeł Rosenburg. Pod koniec lat 80-tych XX wieku zaprzestano jednak eksploatacji w ruchu towarowym, a przynależne budynki terminalu zostały rozebrane. Następnie przeprowadzono kompleksową renowację budynku recepcji.

Obecnie budynek dworca jest obiektem zabytkowym i co jedną do dwóch godzin jest wykorzystywany przez pociągi regionalne ÖBB.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Bahnhof Rosenburg

  Rosenburg
  3573 Rosenburg
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings