Stacja kolejowa Spitz an der Donau

Dworzec

Opis

Romantyczne winnice i nieuchronny nurt Dunaju, wraz z romantycznymi barokowymi domami, otaczają rustykalny budynek recepcji na stacji Spitz an der Donau w powiecie Krems an der Donau w Dolnej Austrii. Rozkłady jazdy są wywieszone, a na miejscu znajdują się sanitariaty.

Informacje o trasie

 • Na trasie kolejki Donauferbahn, zwanej też Wachaubahn, znajduje się stacja Spitz an der Donau w mieście targowym o tej samej nazwie.
 • Tutaj zatrzymują się pociągi w drodze do Emmersdorf an der Donau, jak również do Krems an der Donau.
 • W pobliżu znajduje się również przystanek autobusowy, z którego kursują autobusy do Mühldorf am Jauerling oraz do centrum Spitz an der Donau.

Więcej czasu poza domem

Historyczna wioska winiarska Spitz na tutejszym Tausendeimerberg jest trudna do oderwania. Liczne miejsca widokowe i możliwości rekreacji oferują każdemu, na swój sposób, szansę na przekształcenie cennego wolnego czasu w niezapomniane chwile. Wiosną kwiat moreli przyciąga turystów do regionu, zwłaszcza do Ogrodu Zamkowego Spitz, który w krajobrazie zdominowanym przez uprawy winorośli maluje czarujące kolory.

A o winiarzach i winnicach można tu naprawdę wiele opowiedzieć - szczególną możliwość poznania ich daje przyjazna dla rodzin trasa winiarskiego szlaku turystycznego Spitz, który zaczyna się i kończy na okrężnej trasie, wychodzącej z miejscowego placu kościelnego.

Ci, których w magiczny sposób przyciąga Dunaj, powinni rozkoszować się jego widokiem podczas rejsu jedną z łodzi dunajskich, które cumują bezpośrednio w Spitz i zapraszają do odkrywania najważniejszych atrakcji regionu w prawdopodobnie najpiękniejszy sposób.

Stąd wyrusza wycieczka rowerowa, która jest szczególnie ekscytująca dla rodzin: Cycling for Kids Tour Spitz Route 5. 22 kilometry kąpielisk i place zabaw są niebezpieczne - to przeżycie dla dużych i małych miłośników wypoczynku.

Wskazówka: Rowery można przewozić bezpłatnie w pociągach Donauuferbahn po wcześniejszej rezerwacji - ale bezpośrednio na przystanku w Spitz an der Donau dostępne są również rowery, które można wypożyczyć, aby bezpośrednio rozpocząć jazdę.

lokalizacja
 • dostępna komunikacją miejską

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Bahnhof Spitz an der Donau

  Bahnhofstraße 6
  3620 Spitz
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings