Naturalne hotele i bioogrody

Hotel i ogród pokazowy w jednym: hotele z ogrodami w Dolnej Austrii gotują ze świeżych, organicznych składników i oferują zielone miejsce na krótki urlop.

Dbając o dobre samopoczucie gości, coraz więcej hoteli zakłada własne ogródki. Zapewniają one ekologiczne uprawy, miejsce odpoczynku dla gości, a także świeże produkty dla kucharzy. Warzywa i zioła pochodzą z własnych grządek.

Sjesta w cieniu drzew? Jagody prosto z krzaczka? Witamy w hotelach z ekologicznymi ogrodami w Dolnej Austrii!

Z widokiem na naturalny ogród
Ogrodnikami z zamiłowania są Maria i Josef Huberowie z pensjonatu Gästehaus Huber w Arbesbach. Ich duży ogród pokazowy jest też domem dla pszczół. Pan Huber pozwala ciekawym gościom zerkać sobie przez ramię, gdy pracuje przy ulach. W Paradiesgartl w Molzbachhof goście relaksują się dzięki wysepce energii na stawie i drewnianej chacie. W ogrodzie wiejskim i warzywnym uprawiane są dawne rośliny. Przysmaki można zajadać prosto z krzaków czy grządek.

Smakowity bioobieg
Ponad 1000 roślin dojrzewa w ogrodzie hotelu Naturhotel Steinschalerhof i Steinschaler Dörfl. Cenne biooazy służą nie tylko do relaksu. Ekologiczne warzywa, owoce i dzikie zioła trafiają prosto do kuchni. Lądują potem na talerzach gości jako lokalne lub wegańskie potrawy – świeżo i ekologicznie.