Blockheide, © Naturparke Niederösterreich/Robert Herbst

Obszary chronionego krajobrazu

W Dolnej Austrii leży aż 20 z 47 austriackich obszarów chronionego krajobrazu; odzwierciedlają one niesamowite zróżnicowanie pejzażu naszego kraju związkowego.

Lasy łęgowe i winnice, łąki i hale alpejskie, wąskie wąwozy i rozległe wrzosowiska, łagodne wzgórza i ostre grzbiety górskie, urocze brzegi rzeki i tajemnicze torfowiska: Mieszanka alpejskich, panońskich, północno- i południowoeuropejskich wpływów sprawia, że w Dolnej Austrii zaobserwować można różnorodność typów krajobrazów, jakiej nie spotkamy nigdzie indziej w Europie Środkowej.

Legendarne balansujące kamienie w obszarze chronionego krajobrazu Blockheide

Niesamowite balansujące kamienie są tematem wielu mitów. Ich treść poznasz na czterech trasach tematycznych w obszarze chronionego krajobrazu Blockheide. Nasza wskazówka:  Trasa granitowa ze wspaniałymi widokami i wizytą w podwodnym świecie to idealny program dla rodzin, poszukiwaczy przygód i wszystkich geologów-amatorów.

Powiedz dzikom „cześć!”w obszarze chronionego krajobrazu w Sparbach

Niedaleko miasteczka Mödling w najstarszym austriackim obszarze chronionego krajobrazu na małych i dużych turystów czekają dzikie zwierzęta, zajmujące opowieści rycerskie i olbrzymi plac zabaw z domkiem na drzewie. Aby przemierzyć Naturpark Sparbach najlepiej jest wybrać się tym szlakiem wędrownym. Życzymy wielu niezapomnianych chwil!

Rzut okiem na górę Ötscher z obszaru chronionego krajobrazu Hohe Wand

Jeżeli po drodze napotykasz jelenie i alpaki, odkrywasz cuda przyrody i nagle masz chmury pod stopami, niewątpliwie wędrujesz trasą Ötscher-Blick-Tour po obszarze ochrony krajobrazu Hohe Wand. Ta wspaniała trasa zawiedzie cię na taras widokowy  Skywalk, umożliwiając rzut okiem na szczyt góry Ötscher, zanim podążysz wzdłuż skalnej krawędzi na zasłużony odpoczynek.

Parki krajobrazowe

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings