Pieczenie chleba, struganie piszczałek i wyciskanie soku

W gospodarstwie ekologicznym Höbarten wszystko jest domowej roboty.

Gospodarstwo ekologiczne Höbarten położone na wysokości 750 m n.p.m. to miejsce, w którym zadomowiła się rodzina Winter wraz z inwentarzem: kotami, zającami, krowami, owcami i kurami. A może dołączysz do nich i Ty? Tam na górze czeka bowiem zarówno piękno, jak i przygoda.

Gwiżdż na nudę, strugając piszczałkę i dojąc krowy
Masz doświadczenie w spędzaniu krów z pastwiska i dojeniu? Nie? No to pora spróbować. Nauczysz się tego w gospodarstwie ekologicznym Höbarten należącym do rodziny Winter. Tam też wiedzą, jak wyciskać świeży sok i jak samemu wystrugać piszczałkę. Gospodarz Erwin to świetny traktorzysta. Możesz się z nim zabrać na przejażdżkę traktorem, podczas której zdradzi Ci, jak najlepiej podebrać kurom jajka.

Gospodarstwo ekologiczne Höbarten obok parku krajobrazowego Ötscher-Tormäuer
Gospodarstwo ekologiczne Höbarten położone jest przy szlaku Niederösterreichische Eisenstraße u wrót parku krajobrazowego Ötscher-Tormäuer. Można tutaj odbywać wspaniałe wędrówki i wspiąć się na kilka pobliskich platform widokowych. Na drogę do plecaka zabierzesz bułki upieczone własnoręcznie według sekretnego przepisu pani Winter. Natomiast doskonałymi miejscami na kąpiel są jeziora Erlauf i Lunzer See, gdzie można również wypożyczyć łódkę. Osobom, które zamiast do góry wolą się poruszać w dół, polecamy letni tor saneczkowy Türnitz. A po powrocie wieczorem będzie na Ciebie czekać ognisko, na którym upieczesz sobie kiełbaskę.

Dalsze informacje i kontakt