Po szynach w Dolnej Austrii

Zwiedzanie innego rodzaju. Odkryj Dolną Austrię od nieznanej strony, wygodnie jadąc drezyną przez krainę smakołyków i szlachetnych trunków.

Nieśpiesznie pedałować po zabytkowych liniach kolejowych, na luzie obserwując rośliny i zwierzęta – takie przeżycia staną się twoim udziałem podczas jazdy drezyną rowerową przez Dolną Austrię, zanim przystaniesz, aby wybrać się na jedną z licznych wycieczek, czekających po drodze.

Rowerem szynowym po regionie Mostviertler –
tam gdzie dobra kuchnia idzie w parze z kulturą (od kwietnia 2020 r. w Lunz am See)

Trasa rozpoczyna się na stacji w Lunz am See. Po wąskich torach kolejowych jedziesz wzdłuż rzeki Ybbs w kierunku Göstling. W soboty i niedziele możliwa jest całodzienna wycieczka w połączeniu z jazdą zabytkowym pociągiem Ötscherland-Express.

Drezyną po regionie Weinviertel
Z Betty Bernstein w odwiedziny u alpak

Na 12,5 km trasie z Ernstbrunn do Asparn napatrzysz się na malowniczy pagórkowaty krajobraz  w obszarze ochrony krajobrazu Leiser Berge. Wspaniały rozległy widok można podziwiać w najwyższym punkcie tej trasy, na łące Draisinenalm, na której obok winiarni typu heuriger znajduje się farma, gdzie hoduje się alpaki. Jadąc w dół miniesz romantyczny lasek zwany „zieloną katedrą“. W podróży dzieci ze specjalnej broszurki dowiedzą się 
ciekawych rzeczy o okolicy, prezentowanych przez maskotkę Betty Bernstein.