Raxalpe

Góra Rax oferuje miłośnikom przyrody wyjątkowe wędrówki na rakietach śnieżnych w niezwykłej scenerii.

Kto zimą chciałby nie tylko pojeździć na nartach, powinien wybrać Raxalpe. Tutaj można poznać nowe trendy w sportach zimowych, takie jak skibike czy ruckXbob, a także delektować się przepięknymi widokami podczas wędrówek na rakietach śnieżnych.

Kolejką gondolową na Rax
Najszybciej na szczyt Rax dostaniemy się najstarszą koleją linową w Austrii Rax-Seilbahn, która po gruntownym remoncie prezentuje się wyjątkowo okazale i od lipca 2016 roku pokonuje odcinek do górnej stacji na wysokości 1500 m w 8 minut. Tam można się przesiąść na skibike i zafundować sobie dreszcz emocji podczas zjazdu z dużą prędkością. Połączenie jazdy na rowerze ze ślizganiem się nie tylko ciekawie brzmi, lecz również dostarcza wielu emocji, i łatwo się tego nauczyć. Odpowiedni sprzęt wypożyczymy w schronisku Berggasthof Raxalpen obok stacji kolejki.

Wiele dróg prowadzi na Rax
Najpiękniejszym i najbardziej uroczym sposobem zdobycia szczytu jest wejście na rakietach śnieżnych. W hotelu Raxalpenhof można wypożyczyć odpowiednie wyposażenie oraz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem. Polecana trasa: łagodne podejście z przełęczy Preiner Gscheid do schroniska Waxriegelhaus, a następnie od zachodniej strony na Rax.

Na nogach w górę, na sankach w dół
Równie interesujący jest zjazd ruckXbob. Do góry można np. odbyć spacer w przepięknej zimowej scenerii, natomiast w dół zjechać w kopnym śniegu na czymś, co przypomina kombinację plecaka z sankami. Obowiązkowy punkt programu dla spragnionych wrażeń!

Więcej o ośrodku narciarskim Rax