Trasa rowerowa Traisental-Radweg

Łagodnie i żywiołowo, z zapartym tchem i w poszukiwaniu kulinarnych rozkoszy: idealna trasa dla rodzin i miłośników turystyki rowerowej.

Łagodna trasa rowerowa Traisental-Radweg łącząca St. Pölten z Mariazell biegnie pośród idyllicznych winnic tarasowych i bezkresnych pól. Relaksacyjna podróż na dwóch kółkach prowadzi wzdłuż rzeki Traisen, mijając obfitujące w atrakcje miejscowości Wilhelmsburg, Lilienfeld, Hohenberg, St. Aegyd oraz Kernhof.

Idealna dla rodzin

Traisental-Radweg to 111 kilometrów łagodnej trasy podzielonej na 4 odcinki, które czekają na rodziny i miłośników turystyki rowerowej. Odcinek Donau – St. Aegyd jest najłatwiejszy, zwłaszcza gdy pokonuje się go w dół rzeki. Nieco bardziej wymagający jest odcinek z St. Aegyd do Mariazell. Trudy wynagradza wiele idyllicznych miejsc przy rzece Traisen, gdzie można się orzeźwić i odpocząć. Podróż można sobie również znacznie ułatwić, przesiadając się do autobusu lub pociągu. Warto dodać, że prawie cała trasa wiedzie dobrze oznakowanymi, asfaltowymi ścieżkami rowerowymi z dala od głównej drogi. Polecamy: zaplanowanie przerwy na zwiedzenie opactwa Herzogenburg lub pierwszego wielbłądziego teatru z białymi tygrysami (Kameltheater Kernhof mit weißem Zoo).

Za każdym zakrętem jest powód, aby przystanąć

Przy trasie Traisental-Radweg wytrwali rowerzyści mogą się delektować soczystymi krajobrazami regionu Mostviertel oraz regionalnymi przysmakami. Polecamy: przetestować menu i spróbować najpierw dziczyzny z okolic Lilienfeld w Prealpach, do tego szklankę świeżego soku z regionalnych owoców, a na deser tradycyjny zestaw delikatnych oraz pikantnych serów Traisentaler Hofkas’ (nazwa „Hofkas” odnosi się do tradycyjnych metod przerobu mleka na pożywne sery stosowanych przez gospodarstwa w okolicy St. Pölten, Wilhelmsburga i Eschenau; regionalny zestaw Traisentaler Hofkas obejmuje różne gatunki serów – od białych przez miękkie aż po twarde).