Zbiory owoców w wiejskim ogrodzie

Naturalne ogrody i uprawa roślin w Dolnej Austrii: wycieczka do ogrodu pokazowego w Arche Noah w Schiltern, skansen w Niedersulz i wiejski ogród w Weinviertel.

Tradycyjna uprawa dawnych roślin: w dolnoaustriackich pokazowych ogrodach wiejskich upływający czas nadal odmierza się według pór roku, gleby i pogody. W trakcie wizyty można odwiedzić sielskie sady owocowe oraz barwne ogrody warzywne.

Uprawa warzyw i owoców na wsi jak przed wiekami? Nowoczesna pielęgnacja wszystkich gatunków? W wiejskich ogrodach od Waldviertel po Weinviertel można spokojnie oglądać rośliny, a następnie zabrać do domu pomysły i nasiona.

Rarytasy z pola i kultura rolnicza
W Arche Noah w Schiltern pielęgnowane są dawne rośliny. Barokowy ogród pokazowy zachwyca różnorodnością. Sadzonki oraz porady dotyczące upraw otrzymamy w tamtejszym sklepie. Inspiracji dostarczy też wizyta w wiejskim ogrodzie w Weinviertel. Ten prywatny ogród pokazowy odsłania piękno naturalnych sadów i ogrodów warzywnych. W oryginalnym budynku, gdzie wyciskano sok z winogron, dawne tradycje winiarskie są nadal żywe.

Podróż w czasie do rolniczej wsi
Wiejskie ogrody przed domami w pełnym rozkwicie, ukryte kępy ziół i barwne grządki warzywne: skansen w Niedersulz zaprasza na wyprawę do XVIII i początku XIX w. W tym największym skansenie w Dolnej Austrii na odkrycie czeka 80 zrekonstruowanych domów, zagród i kaplic wraz z ogródkami.