Zielone szachy i ogród dla łasuchów

Najbardziej oryginalne ogrody doznań w Dolnej Austrii zapraszają na wycieczki na świeżym powietrzu dla całej rodziny niedaleko Wiednia.

Figury szachowe na łące, energia płynąca ze ścieżki czakramów: oryginalne dolnoaustriackie ogrody doznań obiecują wspaniałe przygody – przyjemności i szaleństwa podczas odkrywania świata ogrodów, miejsc mocy oraz zegarów słonecznych.

Ogromne spirale i kamienie szlachetne
Gwarancja dobrego humoru: w ogrodzie doznań spotkamy zioła, kicz i sztukę. Ogrody dla całej rodziny znajdziemy w Kittenberger Erlebnisgärten w Schiltern. Czeka ponad 40 koncepcji ogrodniczych oraz największa ziołowa spirala na świecie. Cuda spod ręki specjalistów z Kittenberger spotkamy też w parku ametystów w Maissau: W tych bioenergetycznych ogrodach tematycznych znajduje się m.in. ścieżka czakramów i ogród dla łasuchów.

Niezwykli łąkowi magowie
Moc żywiołów w ogrodzie Erde-Feuer-Garten w Neuhofen. Wielbiciele świeżego powietrza mogą tam chłonąć przyrodę wszystkimi zmysłami. Niepowtarzalny ogród karykatur w Brunn: nadludzkich rozmiarów czarownice i magowie, zwierzęta i figury szachowe wypełniają to wesołe miejsce. Kamienne rzeźby zachwycają w parku rzeźb przy muzeum sztuki Waldviertel. Miejsce pełne słońca znajdziemy w ogrodzie zegarów słonecznych Johanna Jindry. Prezentowane są tam liczne zegary słoneczne wykonane ręcznie według dawnych projektów.