Zima nad Dunajem

Zimowe wędrówki z przewodnikiem po Parku Narodowym Łęgi Naddunajskie w Dolnej Austrii – śnieżne wyprawy przyrodnicze.

Czym żywi się lis zimą? Jak nocują gęsi pośród lodu i śniegu? I dlaczego bóbr nie marznie mimo ujemnych temperatur? Zimowe wędrówki z przewodnikiem w Parku Narodowym Łęgi Naddunajskie zauroczą miłośników przyrody bez względu na wiek.

Centrum Parku Narodowego w Zamku Orth przez cały rok organizuje wędrówki po krainie dziko żyjących zwierząt. Podczas wycieczki z przewodnikiem zwiedzający poznają tereny zalewowe Dunaju w przepięknej, zmrożonej scenerii. Mogą się też dowiedzieć wszystkiego o faunie i florze pod pokrywą śniegu i lodu. Mieszkają tu sprytne futrzaki oraz upierzeni urlopowicze.

O budowniczych i tych, co zapadają w sen zimowy
Jak bóbr izoluje swój domek przed zimnem? Gdzie lis szuka pożywienia pod śniegiem? Dlaczego sarny i łasice się nie wychładzają? Jak udaje się rybom przeżyć pod lodem? Aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, należy się ciepło ubrać i wybrać na zimową wędrówkę po obszarach zalewowych w poszukiwaniu zwierząt.

Rześka zima w naddunajskich łęgach
Każdego roku zimę na terenach zalewowych Dunaju spędzają gęsi, kaczki oraz inne ptaki wodne z całej Europy. Na wycieczkę do miejsc, w których zimują upierzeni goście, należy wziąć lornetkę. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy na niebie majestatycznie krążącego orła bielika.