Zabytki i cele turystyczne

Pomysły wycieczek po Dolnej Austrii

Odkrywanie nieznanego, poszukiwanie skarbów, lub po prostu rozkoszowanie się wolnym czasem – w Dolnej Austrii każdy odpocznie zgodnie ze swoimi zamiłowaniami i możliwościami czasowymi. Od relaksu w obszarach chronionego krajobrazu do interaktywnego zwiedzania na szlakach tematycznych i od wspaniałych historycznych budowli po nowoczesne muzea.

Zabytki historii i kultury

Daj się uwieść historii! W Dolnej Austrii odkryjesz nie tylko fascynujące zamki i ruiny, lecz również wytworne pałace. Magnesem dla zwiedzających są sensacyjne wykopaliska i świetnie zachowane rzymskie miasta. Przez cały rok możesz zwiedzać dostojne klasztory i wspaniałe kościoły, przekonujące również bogatą ofertą imprez kulturalnych. Rewelacyjne muzea czekają na miłośników sztuki w każdym wieku, proponując szeroki wachlarz programów edukacyjnych.

Wielka przygoda i zwykły wypoczynek

Jeżeli nie masz ochoty na nudę, stajesz przed trudnym wyborem. Czy piąć się z plecakiem na górskie szczyty, czy też szukać ukojenia dla duszy i ciała w chłodnych wodach jeziora? W zależności od pory roku Dolna Austria oferuje pełny program miłośnikom wspinaczki
i amatorom jazdy konnej, fanatykom białego szaleństwa i entuzjastom sportów wodnych. Z jednej strony okrężne rejsy wspaniałym statkiem wycieczkowym czy partie golfa, z drugiej zaś – sport
w rozległych przestworzach: paralotniarstwo, loty balonem lub helikopterem cieszą serca wielbicieli wypoczynku „z dreszczykiem”.