Przegląd celów turystycznych w Dolnej Austrii

Od parku aktywnego wypoczynku do kwitnącego ogrodu edukacyjnego i od zbytkownych barokowych budowli do nowoczesnego muzeum – przegląd celów wycieczkowych!

Dolna Austria może się pochwalić różnorodnością przyrody i kultury, która w Europie Środkowej nie ma sobie równych. Jest to doskonale widoczne w bogatej ofercie celów wycieczkowych.

Kultura w Dolnej Austrii

Z początków burzliwej historii Dolnej Austrii pochodzi statuetka Wenus z Willendorf – jedna z najstarszych rzeźb na świecie. Wielkie wrażenie wywierają przede wszystkim budowle, które w ciągu ostatnich dwóch tysiącleci pozostawili po sobie liczni panujący – od pozostałości Carnuntum, będącego stolicą rzymskiej prowincji, poprzez wczesnośredniowieczne zamczyska, kościoły i klasztory ufundowane przez władców z dynastii Babenbergów aż do wspaniałych założeń architektonicznych, upamiętniających Habsburgów, którzy szczególnie w okresie baroku wzbogacili Dolną Austrię licznymi wyjątkowymi budowlami.

Tradycja i współczesność

W oparciu o przebogatą spuściznę kulturalną powstają obecnie nowe obiekty – choćby nowoczesne zespoły muzealne lub zachwycające dzieła architektury, takie jak Wieża w Chmurach na zamku w Grafenegg.

Kraj tysiąca krajobrazów

Bogactwo kultury to nie jedyny atut Dolnej Austrii. Chyba nigdzie w Środkowej Europie nie występuje obok siebie tak harmonijny zespół różnorodnych krajobrazów. Ich bogactwo można podziwiać w dwóch parkach narodowych i licznych obszarach chronionego krajobrazu.

Czy wzbudziliśmy twoją ciekawość? W Dolnej Austrii czekają na ciebie wszystkie wymienione atrakcje i jeszcze wiele, wiele innych. Znajdź swój wymarzony cel!