Bisamberg

Doświadczenie przyrody, Szczyt górski

Opis

Na wysokości 358 metrów leży najwyższe wzniesienie popularnej w Dolnej Austrii góry wypoczynkowej w pobliżu Wiednia, Bisamberg. Z tego miejsca, na Elisabeth-Höhe, rozciąga się widok na Małe Karpaty i Góry Hainburskie. Bisamberg tworzy wraz z przeciwległym, 425-metrowym szczytem Leopoldsberg, tak zwaną "Bramę Wiedeńską".

Ze względu na krajobraz mieszanych lasów dębowych i zarośli dębowych oraz suchych łąk, duża część tego obszaru o powierzchni około 340 ha objęta jest ochroną przyrody i krajobrazu. Za szczególny pomnik przyrody uznano "Stare Reduty" - pozostałości fortyfikacji z czasów wojen pruskich w XIX wieku. Powstałe tu unikalne stepy trawiaste i łąkowe są chronione w ramach programu Natura 2000. Od 2007 r. większość pielęgnacji suchych łąk przejęły kozy.

Ponadto w Bisamberg występują rzadkie kwiaty i ponad 700 gatunków motyli, a także ponad połowa austriackich kolonii pszczół. U podnóża góry leży wyspa leśna Herrenholz: "oaza" dębów i grabów pośrodku terenów rolniczych.

Lokalizacja
Weinviertel, powiat Korneuburg

Przeżycia na górze Bisamberg: wędruj, podziwiaj i odkrywaj

W okolicy Bisamberg przebiegają piękne szlaki turystyczne, tematyczne i spacerowe. Karczmy i winiarnie dbają o dobre samopoczucie fizyczne swoich gości wycieczkowych. Dzięki placom zabaw na Elisabeth-Höhe i Falkenberg nawet mali wędrowcy na pewno nie będą się nudzić.

Dobrze wiedzieć: Bisamberg został zasiedlony już przed tysiącami lat - świadczą o tym cenne znaleziska archeologiczne, które wskazują m.in. na osadnictwo celtyckie.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Bisamberg

  2100 Bisamberg
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings