Falkenstein i Falkenstein Wall Frankenfels

Punkt widokowy, Szczyt górski

Opis

Dumny Falkenstein w pobliżu Frankenfels wznosi się na wysokość 720 metrów: dzięki ekscytującym ścianom skalnym na północno-zachodniej stronie, ten popularny punkt widokowy jest znanym rajem dla wspinaczy. Ale również miłośnicy wędrówek pieszych i MTB znajdą tu coś dla siebie.

Trzyczęściowa, urozmaicona ściana Falkenstein osiąga wysokość do 80 metrów. Ze względu na swoje rozmiary ta wymagająca ściana z szarego wapienia jest uznawana za symbol Frankenfels i przyciąga wspinaczy na wszystkich poziomach zaawansowania dzięki ogródkom wspinaczkowym i ciekawym formom skalnym. Ponadto Falkenstein oferuje wiele pięknych szlaków turystycznych.

Na płaskowyżu szczytowym wita gości krzyż szczytowy, którego wejście na szczyt nagradzane jest wspaniałym widokiem na dolinę Natterstal. Wyjątkowe cele wycieczek oraz ciepłe pensjonaty i kwatery - jak np. szczególnie przyjazny dla rodzin Sunnseit'n Biohof - charakteryzują cały region.

Lokalizacja
Mostviertel/NÖ-Mitte, w dolinie Pielachtal w pobliżu Frankenfels

Dostępność dla turystów pieszych
Na szczyt Falkenstein prowadzi kilka szlaków turystycznych - np. Pielachtaler Bahnwanderweg lub Große Pielachtaler Rundwanderweg 652. Prawdziwą gratką, szczególnie dla rodzin, jest Frankenfelsberg-Runde z przepięknymi widokami.

Cele wycieczek w Falkenstein i okolicach

Dodatkowa wskazówka: Wspaniała trasa Eibeck dla rowerzystów górskich jest również idealna jako objazd do Ściany Falkenstein.

Miejscowość i przyjazd