Hennesteck

Szczyt górski

Opis

Hennesteck to góra w Dolnej Austrii o wysokości 1.334 metrów, z pięknym krzyżem szczytowym i księgą szczytów. Czteromiejscowy wyciąg krzesełkowy terenu narciarskiego Annaberg prowadzi na grań szczytową na wysokości 1.290 metrów nad poziomem morza, niespełna kilometr od najwyższego punktu Hennesteck. Sąsiedni szczyt, Mitterkeil, o wysokości 1248 metrów, oddalony jest od Hennesteck o około trzy kilometry.

Lokalizacja: Mostviertel, Türnitzer Alpen, Schwarzenbach an der Pielach

Tuż obok stacji górskiej Hennesteck znajduje się przytulna Anna-Alm, czynna również w lecie. Tutaj goście są rozpieszczani obfitą domową kuchnią oraz fantastyczną panoramą.

Podjazdy

Na szczyt Hennesteck prowadzą liczne szlaki turystyczne. Oto mały wybór.

 • Bardzo popularną i przyjazną dla rodzin wędrówką jest "Herzerlweg Annaberg" na wysokość 1.334 metrów. Od 2010 roku możliwe jest przejście całego grzbietu górskiego z Annaberg na tzw. Herzerlweg. Na mapie trasa przypomina kształtem serce, stąd nazwa. (czas trwania: 4h)
 • Trasa wędrówki Annaberg - Weißes Kreuz - Hennesteck - Annaberg rozpoczyna się na parkingu przy Urzędzie Gminy Annaberg. Trasa prowadzi przez stok narciarski i trasę wyciągu orczykowego, przez drogi leśne i nieco bardziej stromy odcinek do rustykalnego grzbietu Hennesteck. Na szczycie czeka na wędrowców piękny krzyż szczytowy. (czas trwania: 4h)
 • Anna-Alm to łatwa i krótka wycieczka po urozmaiconych ścieżkach do Anna-Alm, skąd przy dobrej widoczności widok sięga aż do Wachau. Punktem startowym jest parking przy wyciągach Annaberg. (czas trwania: 1:15 h)

Zima w Hennesteck/Annaberg

Z dala od stoków narciarskich, mniej uczęszczane tereny Hennesteck nadają się zimą na wycieczki narciarskie i wędrówki w rakietach śnieżnych. Na Hennesteck prowadzi wyciąg krzesełkowy wyciąg ów Annaberg.

I chociaż udział rodzin przy wyciągach Annaberg jest większy niż gdziekolwiek indziej w Mostviertel, to uroczy teren narciarski na Hennesteck umożliwia również koneserom i ekspertom korzystanie z urozmaiconych zimowych przyjemności. Teren narciarski Annaberglifts oferuje przyjaznych dla rodzin gospodarzy, urozmaicone stoki, wspaniałe widoki i zachwycające oferty.

Wskazówka
Na odważnych wędrowców czeka na szczycie góry nowa kolejka linowa Annaberg Zipline. Cztery leżące obok siebie stalowe liny zapewniają szybkie zejście do doliny.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Hennesteck

  3212 Schwarzenbachgegend
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings