Hinteralm (szczyt)

Punkt widokowy, Szczyt górski

Opis

Hinteralm o wysokości 1.313 metrów jest najwyższym punktem Lilienfeld i podobnie jak Muckenkogel należy do najpiękniejszych panoramicznych gór Dolnej Austrii. Widok rozciąga się na północ na dolinę Dunaju i na południe aż po Alpy.

Położenie: Mostviertel, powiat Lilienfeld, Alpy Gutensteina

Położone zaledwie godzinę drogi od Wiednia Lilienfeld oferuje miłośnikom przyrody liczne szlaki turystyczne i alpejskie wspinaczki. Na teren alpejski wokół Muckenkogel można dostać się wyciągiem krzesełkowym Lilienfeld.

Schronisko Traisner Hütte, które ma około 100 lat, znajduje się bezpośrednio na szczycie Hinteralm i zaprasza do zatrzymania się!

Godziny otwarcia: Czynne przez cały rok (w poniedziałki nieczynne).

W zimie schronisko Hinteralm/Traisnerhütte jest punktem wyjścia dla wycieczek narciarskich, w lecie dla długich wędrówek.

Dojazd do Hinteralm

z Lilienfeld kolejką krzesełkową Muckenkogel, od górnej stacji 45 min. pieszo;

od Lilienfeld pieszo 2 1/2 godziny; brak możliwości dojazdu samochodem.

Szlaki przygód i wędrówek wokół Hinteralm

 • Szlak wynalazców Mathiasa Zdarsky'ego jest idealny dla początkujących. Na tym szlaku jego najważniejsze wynalazki są prezentowane za pomocą modeli zgodnych z oryginałem. (czas trwania: 1h)
 • Nieco dłużej trwa trasa panoramiczna Mathias Zdarsky. Trasa okrężna z górnej stacji kolejki przez Muckenkogel i Hinteralm i z powrotem przez Klosteralm. (czas trwania: 2,5 godz.)
 • Szlak wodospadów nadaje się na wycieczki firmowe lub rodzinne, prowadzi po romantycznych leśnych ścieżkach, obok zjawisk przyrodniczych. (czas trwania: 2h)
 • Mathias Zdarsky okrężny szlak turystyczny
  Rozszerzona wycieczka górska z Lilienfeld; Bezirksheimatmuseum (czas trwania: 11h)
 • Wycieczka górska Lilienfeld-Muckenkogel rozpoczyna się od dolnej stacji kolejki linowej Lilienfeld - Muckenkogel (czas trwania: 5,5 godz.)

Wskazówki dla rowerzystów górskich

Wycieczka widokowa na górę Muckenkogel rozpoczyna się w centrum Lilienfeld przy urzędzie gminy, muzeum historii lokalnej, bezpośrednio przy ścieżce rowerowej Traisental. Aż do stacji na Muckenkogel, po pokonaniu łącznie ok. 900 m wysokości docieramy do przytulnego schroniska Traisnerhütte na Hinteralm. Po odpowiednim odświeżeniu się wracamy tą samą trasą do punktu wyjścia. (czas trwania: 3h)

Rekomendacje w okolicy

 • Zdarsky Berg, Muckenkogel: Muckenkogel o wysokości 1248 m nad średniowiecznym klasztorem Lilienfeld przyciąga alpejskimi pastwiskami, lasami i wodospadami - a także dobrze oznakowanymi szlakami turystycznymi.
 • Hotel Almgasthaus Klosteralm oferuje wspaniały widok z tarasu słonecznego na południe z uderzającym szczytem Ötscher. Położony zaledwie 10 minut od górnej stacji kolejki linowej.

Wskazówka: Nostalgiczny wyścig narciarski odbywa się co roku w marcu. Punkt wyjścia przy schronisku.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Hinteralm (Gipfel)

  3180 Lilienfeld
  AT

  Website: www.lilienfeld.at

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings