Hochkogel

Szczyt górski

Opis

Przyjazny Hochkogel w Randegg jest popularną górą wycieczkową dla młodszych i starszych. Jego szczyt o wysokości 711 metrów jest najwyższym szczytem Gamsstein, masywu górskiego w Alpach Ybbstaler. Na Hochkogel wita wędrowców nie tylko krzyż szczytowy. Z góry rozciąga się raczej wspaniały widok na Ötscher, Dürrenstein, Hochkar i dolinę Dunaju aż do Waldviertel.

Bezpośrednio na szczycie, w przyjaznym dla rodzin Panoramastüberl Hochkogel, serwowane są specjały z Mostviertel i schroniskowe klasyki. Nie bez powodu zaangażowani gospodarze, Vera i Wolfgang Resch, cieszą się z wyróżnienia "Tut Gut-Wirt". Dwa kilometry dalej na gości czeka Almhaus Hochkogel: na pastwisku Hochkogel wędrowcy spotykają czasem szczęśliwe cielęta w hodowli matek krów.

Na górze regularnie obchodzone są święta sezonowe - od dnia wędrówki Mostblüten po przesilenie letnie. Szczególnie miłe (nie tylko) dla rodzin jest także znane miejsce piknikowe na Hochkogel.

Lokalizacja
Mostviertel/NÖ-Mitte, w Randegg

Dostępność dla turystów pieszych i czas trwania

 • Panoramiczna wycieczka okrężna szlakiem Hochkogel Panorama Trail - czas przejścia ok. 5 godzin - prowadzi z Euratsfeld przez Hochkogel i z powrotem. Na szczycie i podczas zejścia można skorzystać z napojów i noclegów.
 • Gamsstein Tour, piękna górska wycieczka wzdłuż granicy Dolnej Austrii i Styrii, prowadzi również na najwyższy szczyt Gamsstein, Hochkogel na wysokości 711 m n.p.m. (około 6:45 godzin pieszo)

Dodatkowe wskazówki:
Możliwy jest również dojazd samochodem do Almhaus Hochkogel.
Dla tych, którzy wolą jazdę na rowerze od wędrówek, polecamy trasę Mitterberg-Hochkogel, która jest trudną trasą dla rowerów szosowych, lub Randegger Höhenrunde dla rowerzystów górskich, która jest równie trudna, co malownicza.

Ciekawe rzeczy do zrobienia w okolicy

 • Park Przyrody Eisenwurzen w Hollenstein an der Ybbs. Wędrówki do zalesionych wąwozów, pozostałości puszcz, wodospadów, przez kwieciste wrzosowiska leśne i łąki alpejskie aż do skał i szczytów.
 • Młot Wentsteina w Hollenstein an der Ybbs, popularny punkt wyjścia do wędrówek i wycieczek na rowerach górskich.
 • Młot Treffenguthammer, jeden z niewielu zachowanych młynów młotkowych.
 • Gospodarstwo wakacyjne Schelchen dla gości nocujących. Z gospodarstwa można wyruszyć na malownicze wędrówki.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Hochkogel

  3263 Randegg
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings