Jasny kamień

Szczyt górski

Opis

Blassenstein o wysokości 844 m uważany jest za lokalną górę Scheibbs: na jego szczycie leży Urlingerwarte jako charakterystyczny punkt orientacyjny Scheibbs. Punkt widokowy zbudowany jest na "nagiej" skale, od której Blassenstein otrzymał swoją "bladą" nazwę. Pierwsza drewniana Urlingerwarte została zbudowana w 1888 roku, ale kilka lat później została przebudowana w kamieniu i ponownie otwarta w 1903 roku. Dziś jest on otwarty dla turystów od kwietnia do listopada i oferuje wspaniałe widoki na przedgórze alpejskie, Ötscher i Gesäuse. Ważne: Ze względu na skaliste wychodnie należy zachować szczególną ostrożność - prosimy nie pozwalać dzieciom biegać i bawić się samodzielnie.

Szczyt Blassenstein można zdobyć kilkoma szlakami z Scheibbs. Można dojechać do parkingu na końcu ulicy Blassensteinerstraße: stąd krótka wędrówka do Urlingerwarte trwa tylko kwadrans. Ponieważ podczas wędrówki nie ma żadnych punktów gastronomicznych, zaleca się zabranie ze sobą wystarczającej ilości prowiantu. W Scheibbs czekają na Państwa liczne restauracje. Można również wybrać się na spacer po urokliwym starym mieście. Ciekawe wycieczki z przewodnikiem opowiadają o czasach świetności handlu żelazem i prowiantem.

Lokalizacja
Mostviertel, koło Scheibbs

Punkty widzenia

 • Urlingerwarte na szczycie: widok na przedgórze alpejskie w kierunku Waldviertel, Ötscher i Gesaeuse.

Dostępność dla turystów pieszych & czas trwania

 • Na różnych trasach z Scheibbs: około 2,5 do 3 godzin
 • Z parkingu przy Blassensteinstraße: ok. 15 min.

Dodatkowa wskazówka: Scheibbs można również obejść w całości na 52-kilometrowej wysokogórskiej okrężnej trasie turystycznej. Trasa widokowa trwa dwa dni.

Miejscowość i przyjazd

 • Kontakt

  Blassenstein

  3270 Scheibbs
  AT

 • Transport publiczny
 • Google Map

  Planer trasy Planer trasy


 • Mapa lokalizacji
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings