Ötscher (Gipfel)

Punkt widokowy, Szczyt górski

Opis

Wysoki na 1.893 metry, uderzający Ötscher jest punktem orientacyjnym Mostviertel. Jest to również najwyższa góra panoramiczna w zachodniej Dolnej Austrii. Ze szczytu widać nawet 1/3 Austrii.

Lokalizacja
Mostviertel: Lilienfeld , Scheibbs
Góry: Północne Alpy Wapienne, Alpy Ybbstaler, Lassingalpen (Trimmel)

Odkryjcie Rauhen Kamm za pomocą filmu.

Na płaskowyżu Ötscher znajduje się również Taubenstein o wysokości 1.849 metrów, a około dwóch kilometrów na południowy zachód od szczytu Ötscher - Kleiner Ötscher o wysokości 1.552 metrów.
Masyw górski leży w Parku Przyrody Ötscher-Tormäuer.

Szlaki w górę i wokół Ötscher
Na szczyt o wysokości 1.893 m najwygodniej wejść z Lackenhof podwójną kolejką krzesełkową do górnej stacji, gdzie znajduje się również Ötscherschutzhaus (1.418 m). Do szczytu jest potem jeszcze około 1,5 godziny przez szeroką Zachodnią Bukę.

Dalsze wycieczki:

  • Wycieczka górska Ötscher z Nestelbergsäge do Lackenhof, trudna wędrówka, czas trwania ok. 5.30h.
  • Ötscher-Rundwanderweg, szlak turystyczny, który można pokonać w siedmiu do 10 etapów. Tutaj w ciągu kilku dni można odbyć wędrówkę przez całą historię Ötscher i jego okolic. Punktem wyjścia jest stacja kolejowa Laubenbachmühle.
  • Wycieczka piesza z Lackenhof, centrum wsi do schroniska Schindlhütte, Lackenhof - jaskinia stalaktytowa Ötscher - schronisko Schindlhütte (obecnie nieczynne!), czas trwania ok. 3h.
  • Wycieczka Lackenhof - Ötscherschutzhaus - Ötschergipfel, czas trwania ok. 3,5h.

Zima na Ötscher
W Lackenhof am Ötscher znajduje się najbardziej znany teren narciarski w regionie Ötscherland. Podwójny wyciąg krzesełkowy prowadzi z końca miejscowości do schroniska Ötscherschutzhaus, położonego na wysokości 1.410 m, które również zimą jest popularnym miejscem postoju dla narciarzy i turystów.
Śnieg gwarantowany od grudnia do marca

Wokół Ötscher
Na południe od Ötscher leżą Ötschergräben. Majestatyczne wapienne krajobrazy, jaskinie i wodospady takie jak Mirafall sprawiają, że serca wędrowców biją szybciej.
Park Przyrody Ötscher-Tormäuer, z bajecznymi widokami na Ötscher, wodospad Treffling lub jaskinię naciekową Ötscher.
Wiele innych celów wycieczek i wskazówek wokół Ötscher

Miejscowość i przyjazd