Sconarium Bad Schönau

Muzeum, Park tematyczny

Ten obiekt jest znakomity

  • Niederösterreich-CARD

Opis

W "Sconarium" w Bad Schönau znajduje się sala kulturalna wykorzystywana przez gminę do organizowania różnych imprez oraz wystawa poświęcona środkowi leczniczemu uzdrowiska Bad Schönau - naturalnemu kwasowi węglowemu. Nazwa "Sconarium" wywodzi się od słowa "Sconnawe" (pierwsza udokumentowana wzmianka o gminie z 1267 r.) oraz od łacińskiego słowa "Arium" (pokój).

Źródło wody mineralnej, odkryte przypadkowo na początku XX wieku i uznane za źródło lecznicze, stanowi podstawę rozwoju turystyki w gminie. Szczególnie naturalny kwas węglowy, który swobodnie unosi się wraz z wodą mineralną, ma szczególne działanie lecznicze w leczeniu zaburzeń krążenia, chorób układu krążenia i naczyń krwionośnych. W ciągu ostatnich dziesięcioleci turystyka zdrowotna bardzo pozytywnie wpłynęła na rozwój lokalnych przedsiębiorstw i społeczności. Obecnie Bad Schönau jest jedną z gmin o największej liczbie noclegów w Dolnej Austrii.

Ponieważ ten środek leczniczy jest unikalny w Austrii, postanowiono zademonstrować wyjątkowy wpływ naturalnego kwasu węglowego na zdrowie człowieka. Celem jest zachęcenie miejscowych gości, a także licznych turystów i wycieczkowiczów, do lepszego poznania tego wyjątkowego środka leczniczego i odkrycia go dla siebie. Stała wystawa w Sconarium zawiera wszystko, co warto wiedzieć o gazowym kwasie węglowym od Wielkiego Wybuchu do czasów współczesnych. Specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, interaktywne ekrany i quizy na temat kwasu węglowego tworzą przyjemną atmosferę i sprzyjają dobremu samopoczuciu.

Transport publiczny

Z Wiednia lub Grazu do dworca głównego Wr. Neustadt. Stamtąd należy jechać koleją Aspangbahn dostacji Edlitz-Grimmenstein, a następnie autobusem regionalnym do Bad Schönau B55/Abzwg. Ort. Stamtąd można dojść w 10 minut.

Ceny

Stosowność

  • przystosowane do złej pogody

Miejscowość i przyjazd