Steingiganten am Wachtstein

Doświadczenie przyrody, Punkt widokowy, Szczyt górski

Opis

Wachtstein to 958-metrowa góra w Waldviertel. Jego szczyt składa się w całości z ogromnych granitowych bloków, kamiennych gigantów, i można na niego wejść z dwóch stron. Każdy z tych unikalnych kamiennych gigantów z ciemnego granitu ma swoją własną historię i legendę.

Lokalizacja: Middle Waldviertel, Zwettl, Bad Traunstein

Jego skała szczytowa jest najwyższa w szerokiej okolicy. Prowadzi do niego zabezpieczona ścieżka, z której możesz bezpiecznie przeskoczyć na górną platformę. Z platformy widokowej na wysokości 958 m n.p.m. w pogodne dni rozciąga się widok na Schneeberg i daleko na Mühlviertel.

Poniżej Wachtstein znajduje się miejscowość Bad Traunstein. Wachtstein jest popularnym celem wycieczek i centrum licznych festiwali.

Szlaki na i wokół Wachtstein

  • Łatwa wędrówka to Stein-Gigantenweg nr 51, tematyczny szlak okrężny, który prowadzi obok fascynujących formacji kamiennych na szczyt. Punktem wyjścia dla tej ok. 1,5-godzinnej wędrówki jest parking VS Bad Traunstein.
  • Wokół Wachtsteinu prowadzi również górska wycieczka rowerowa. Punkt startowy trasy Wachtstein znajduje się od stawu kąpielowego Bad Traunstein. Trasa średnio trudna. (Czas trwania ok. 3:10 h)

Porady w okolicy

  • Heilkräuter Schau- und Lehrgarten" (ogród ziołowy i dydaktyczny ) na wysokości 911 m n.p.m. jest pieczołowicie pielęgnowany przez Traunsteiner Kräutertanten. Położony jest u podnóża Wachtstein pomiędzy naturalnie występującymi i zagospodarowanymi kamieniami.
  • Kompleks rekreacyjny Bad Traunstein znajduje się na obrzeżach miejscowości. Sercem kompleksu wypoczynkowego jest naturalny staw kąpielowy. Wokół niego znajduje się trawnik do opalania, plac zabaw, miejsce do grillowania, boisko do siatkówki i wiele innych terenów zewnętrznych.
  • VIVEA Health Hotel Bad Traunstein położony jest w Waldviertel, najzdrowszym regionie Austrii. Ten 4-gwiazdkowy hotel oferuje swoim gościom liczne formy terapii dla własnego samopoczucia na powierzchni 2.650 m².
  • Gasthof zum Wachtsein zaprasza do zatrzymania się lub nawet pobytu. W harmonijnym otoczeniu goście są rozpieszczani domową kuchnią Waldviertel i słodkimi wariacjami z maku.

Miejscowość i przyjazd