Młode wina i stare przepisy: winna jesień w Lesie Wiedeńskim

Szczególnie atrakcyjna jest winna jesień w Lesie Wiedeńskim. Liczne degustacje, świętowanie i otwarte piwniczki zachęcają do pozostania.

Las Wiedeński jest w okresie winnej jesieni znakomitym miejscem do podziwiania okolic, przebywania z najbliższymi i przede wszystkim próbowania przysmaków. Tutaj przeczytasz, skąd w Lesie wzięły się lamy i gdzie znajduje się „najdłuższy bar na świecie”.

Święto smaku w Lesie Wiedeńskim: Polecamy
Kiedy w Lesie Wiedeńskim nastaje jesień, również karty menu zmieniają kolory na żywsze. Taka sezonowość jest w szczególny sposób celebrowana w gospodzie Hawlik’s Schlemmereck i w lokalnej winotece, gdzie od marca do listopada w każdą ostatnią sobotę miesiąca w menu królują dania wybrane z myślą o miłośnikach wina – jesienią oczywiście wszystko stoi pod znakiem winnej jesieni. Do 5-daniowego menu, w skład którego wchodzą dania zarówno kreatywne, jak i tradycyjne, podawane są odpowiednio dobrane, wyjątkowe wina regionalne. Nasza wskazówka: Koniecznie zrób rezerwację! W winnicy Landauer-Gisperg wygrywa podejście ekologiczne i wegańskie. W tej winnicy, która jest swego rodzaju spółdzielnią zrzeszającą innowacyjnych producentów burgunda, nie tylko soki, lecz także wina są wytwarzane w pełnej zgodzie z naturą. W gospodzie typu heuriger czekają wyjątkowe sezonowe pyszności, które rozpieszczają podniebienia gości jesiennymi i winnymi smakami. „Smaczne” wspomnienia mamy też z pikniku w Rieden.

1 wskazówka, 1000 gustów: Nasza wskazówka dotycząca wytwórców
Idealne smakołyki do jesiennego-winnego menu, do zabrania do domu, można kupić w sklepiku przy winnicy Hofladen Weingut Dachauer w pięknej miejscowości Tattendorf. Sami zaopatrzyliśmy się w nagradzane wina własnego wyrobu, znakomity sos jabłkowy z chili i chutney balsamiczny z cebulą, pyszne likiery i własnej roboty musztardę. Nasza wskazówka: Weź największy koszyk na zakupy, jaki znajdziesz.

Lamy i wino: Polecamy
Jak najlepiej poznać mieniący się czerwienią, żółcią, brązem i złotem Las Wiedeński w okresie winnej jesieni? Udając się na trekking z lamami! Polecamy to wyjątkowe doświadczenie i radzimy zarezerwować sobie indywidualny trekking z lamami na ranczu lam. Mniej lam, za to więcej wina czeka podczas winnej wycieczki organizowanej przez winotekę Badener Hauer Vinothek. Oprócz tego w dniach odbywają się Dni otwarte piwniczek winnych w Gumpoldskirchen, których głównym punktem programu jest degustacja nowego rocznika. Teraz mówimy „na zdrowie” i żegnamy się propozycją noclegu w pensjonacie Weinpension Andrea w Sooß, gdzie w pokojach Zweigelt lub Chardonay śnią się prawdziwie winne sny.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa