Delektowanie się krajobrazem i smakołykami w Traisental

Kiedy nie wiadomo, czy więcej radości daje kolejny kieliszek trunku czy otaczający krajobraz, jedno jest pewne – jest się w Traisental.

Motto winnej jesieni w Traisental mogłoby brzmieć „sama świeżość na talerzu”. W szczególności oczarowała nas kombinacja niezapomnianych widoków i wspaniałych przeżyć kulinarnych. Zaraz dowiesz się dokładnie, dlaczego.

Pełen pyszności region Traisental: Polecamy
Winna jesień w Traisental oznacza rozkosz kulinarną na najwyższym poziomie. Na przykład w gospodzie Nibelungenhof, gdzie szef kuchni Rainer Melichar doskonali swoje potrawy i przygotowuje naturalne sosy. „Sekretna” przyprawa własnego wyrobu nadaje potrawom niezwykły smak – bez dodatku wzmacniaczy! Bardziej lokalne, lecz nie mniej smakowite dania można też zjeść w gospodzie Gasthof zum Jägerwirt. W okresie winnej jesieni serwowane jest tam bezkonkurencyjne menu z najlepszą dziczyzną pochodzącą z obszaru Stifts-Aue. Mamy jeszcze dwie WAŻNE wskazówki kulinarne: wspaniałe potrawy mączne i pyszne chleby, świeża ryba i bogata oferta win czekają w gospodzie Winzerhof Erber położonej na idyllicznym dziedzińcu; z kolei właściciel winnicy Weinbau und Heurigen Dam serwuje znakomite wina oraz nieporównywalnie smaczne świeże ryby z własnej hodowli – to nie lada gratka dla miłośników lokalnej kultury.

Spróbuj koniecznie: Nasze wskazówki dotyczące wytwórców
Własne wyroby smakują najlepiej. Potwierdzają to wytwórcy z Traisental, na przykład właściciele winnicy Weingut Huber. Pysznych soków bezalkoholowych można się napić w Säfte Preiß – dzięki ostrożnemu obchodzeniu się z ręcznie zerwanymi, w pełni dojrzałymi owocami soki te zapewniają wspaniałe doznania smakowe. Tym, którzy chcą doświadczyć pełnej mocy wina, polecamy wizytę w winotece Gebiets-Vinothek Traismauer, gdzie po wcześniejszym umówieniu się dostępne są również degustacje z omawianiem degustowanych trunków. Romantycznie, pysznie, po królewsku, nowocześnie: tak można najlepiej opisać zamek Walpersdorf gdzie odbywają się koncerty oraz znajdują się browar, restauracja Gastro-Betrieb Balthasar, sklepik z regionalnymi smakołykami i sklep firmowy Lederleitner HOME. Koniecznie zaplanuj tutaj przerwę na odpoczynek!

Wyjątkowa atmosfera winnej jesieni: Polecamy
Niezapomnianymi widokami aż na Dunaj można nacieszyć wzrok podczas pikników Picknick im Weinberg organizowanych przez rodzinę Schöllerów z Wagram; w koszyku piknikowym można znaleźć takie pyszności jak Speck, pieczeń wieprzowa, różne smarowidła do chleba oraz oczywiście wino lub sok z winogron. W tym roku również będzie pysznie podczas festynu Reichersdorfer Kellergassenfest. To świetna okazja do spróbowania najlepszych win. Kto je dużo pyszności, musi się też dobrze wyspać. Nasze wskazówki dotyczące noclegów: dworek renesansowy Renaissancehof Kerschner z idyllicznym dziedzińcem, wytwornym otoczeniem i przytulną atmosferą. Zawsze będziemy tu chętnie wracać.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa