Thermenradweg, © (c) Wienerwald Tourismus GmbH/Raimo Rumpler

Jazda na rowerze, kultura i przyjemność na rzece

Przeżyj na południe Wiednia rowerem po drodze wzdłuż kanału Wiener Neustädter w regionie termalnym Wienerwald

Żywy spacer wzdłuż wody, panoramiczny widok na zalane słońcem winnice i pola regionu termalnego w Wienerwald. Historyczne budynki, takie jak śluzy, mosty i akwedukty, można zobaczyć wielokrotnie: tam, gdzie niegdyś węgiel, cegły i drewno były transportowane na statkach z Wiener Neustadt do Wiednia, teraz jest przyjemnością dla rowerzystów w pełnym wdzięku krajobrazie: kanał Wiener Neustädter i miasta nad jego brzegami opowiadają ciekawą historię historii przemysłu i są wszechstronną przestrzenią do odkrycia. Tawerny winiarskie, tawerny, zajazdy, muzea, miejsca wycieczek i historyczne łaźnie zapraszają do przyjemnych postojów podczas podróży.

Do wina.

Wtedy, tak jak teraz, kanał Wiener Neustädter łączy miasta i miasteczka o innym charakterze. Opowiadają o winie, źródłach termalnych i przemyśle, które kiedyś ukształtowały region.

Jeśli wyruszysz rowerem z Wiednia, dojdziesz do Vösendorf, obok Biedermannsdorf, Laxenburg, Guntramsdorf, Gumpoldskirchen, Traiskirchen, Pfaffstätten, Baden, Bad Vöslau, Kottingbrunn, Leobersdorf, Schönau an der Triesting, Sollenau, Ebenfurth, a później Wienerur scena wystawy wojewódzkiej Dolnej Austrii 2019.

Praktyczne: do wszystkich miejsc można dojechać pociągiem lub autobusem. Możesz więc wybrać punkt początkowy i cel podróży według własnego uznania.

Przez wodę.

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Kanału Wiener Neustädter jest jazda rowerem. Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę rowerową, możesz wziąć Donauradweg (Euro Velo 6) lub bezpośrednio z Euro Velo 9 pochodzącego z Wine District, nowo oznakowanego odcinka Thermenradweg. Podróż z Wiednia przez region winiarski i termalny do Wiener Neustadt to około 60 zachwycających kilometrów. Trasa jest prawie płaska i przeważnie wzdłuż wody. Nowo zaprojektowane miejsca odpoczynku zapraszają na chwilę relaksu. Nowe znaki wskazują drogę do miejsc na trasie.

Dalsze atrakcyjne ścieżki rowerowe odgałęziają się od Thermenradweg

  • Triestingau-Radweg (Euro Velo 9A) w pobliżu Leobersdorf, Maria Lanzendorf lub Leopoldsdorf
  • Triesting-Gölsental-Radweg z Leobersdorf
  • Mödlingbachroute z Biedermannsdorf
  • Helenentalradweg z Baden
  • Weingartenradweg z Bad Vöslau
  • Weg der Ziegelbarone z Biedermannsdorf do Leopoldsdorf


Odświeżające odkrycia

Niezwykłe kąpiele oferują obietnicę ochłody po drodze: the Römertherme i Thermalstrandbad w eleganckim uzdrowisku Baden bei Wien lub historycznej łaźni termalnej w Bad Vöslau. Woda bryzga i płynie także w Schlosspark Laxenburg, w stawach, strumieniach, nad wodospadami.

Cudownie zepsute. Dobrze wyściełane

Jeśli chcesz rozpieszczać się kulinarnymi przysmakami, możesz odwiedzić jedną z TOP winiarni regionu termalnego Wienerwald i wybrać jedną z przyjaznych rowerom restauracji lub aninn ze znakiem „Wirtshauskultur Niederösterreich”. Wyspecjalizowane hotele typu „bett + bike” („łóżko + rower”) są idealne na nocleg.