Lackenhof-Ötscher

Kto prosto z łóżka chciałby wypaść na stok, powinien wybrać pięknie ośnieżony masyw Ötscher. Zwłaszcza rodziny lubią spędzać urlop bez samochodu.

Ötscher, „macierzysta” góra regionu Mostviertel, jest atrakcją również zimą. W Lackenhof początkujący narciarze zjazdowi i biegowi mają szansę zostać zawodowcami, a najmłodsi będą zachwyceni czarodziejskim dywanem i przygotowaną dla nich ofertą.

Sama przyjemność
U podnóża szczytu Ötscher na rodziny i fanów sportów zimowych czeka górska wioska o rodzinnej atmosferze, gdzie można spędzać czas po zejściu ze stoku. Do dyspozycji początkujących i przyszłych zawodowców są dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu.

Początki śnieżnej przygody
Ötscher jest jednym z najbardziej obfitujących w śnieg terenów narciarskich w Alpach Wschodnich, który zachwyca 19 km tras o różnym stopniu trudności, trasą do wyścigów, 9 wyciągami oraz parkami Sunny Kids i Snowpark.

Rekomendacja dla rodzin: łączone karnety w ośrodkach Lackenhof-Ötscher i Göstling Hochkar. Oba ośrodki narciarskie przeczą opinii, że urlop na nartach z dziećmi jest drogi: dzieci do 10. roku życia (rocznik 2010) szusujące z jednym z rodziców płacą tutaj tylko 4 euro dziennie.

Poza stokiem
W okolicy Lackenhofu na chętnych czeka 30 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego (z tego 22,5 km techniką dowolną). Nieco spokojniejsze będą romantyczne kuligi oraz długie wędrówki na rakietach śnieżnych po dwóch oznakowanych trasach w Lackenhof. Miłośnikom zwierząt polecamy wędrówkę z lamami!

Więcej o ośrodku sportów zimowych Lackenhof