Na 3 jeziora nastała pora

Trasa 3-Seen-Tour na terenie Lunz w Dolnej Austrii prowadzi od jeziora Lunzer See do jezior Mittersee i Obersee, zahaczając o gminę Göstling an der Ybbs.

Wędrówka od jeziora Lunzer See do jezior Mittersee i Obersee oraz z powrotem zajmuje pełne pięć godzin. Jest to łagodna, widokowa trasa wiodąca halami Mostviertler Almen. Jej obfitujące w wodę etapy wypełniają jaskinie, wodospady oraz pła.

Łagodna trasa (3-Seen-Tour) biegnąca przez region Mostviertel zaczyna się przy krystalicznie czystym jeziorze Lunzer See.

Od wodospadu Ludwigsfall do jaskini Brüllender Stier
Ruszamy z parkingu przy Lunzer See w kierunku jeziora Mittersee i dalej do Obersee na 1113 m. Przez wszystkie trzy jeziora przepływa Seebach. Występuje w formie jeziora, potoku lub wodospadów, ze szczególnie romantycznym Ludwigsfall przy Mittersee. Niewielka jaskinia „Brüllender Stier” zawdzięcza swoją nazwę („ryczący byk”) szumowi podziemnego wodospadu. Przy południowym i zachodnim brzegu jeziora Obersee czeka na nas kolejna atrakcja przyrodnicza: sfilcowany, pływający mech torfowy tworzący pło w formie falującego pod stopami dywanu.

Zakończenie wycieczki w Göstling
Z pustym żołądkiem źle się wędruje. Podczas ok. 5-godz. wycieczki najlepiej smakują kanapki pod gołym niebem. Później można zajrzeć do jednej z gospód: Stanglwirt w Göstling an der Ybbs lub.