Habsburghaus Rax, © Robert Herbst

Wędrówki po Dolnej Austrii

Dalekie wędrówki i pielgrzymki, spacery z dziećmi i psami, trasy dla wspinaczy i weekendowych turystów – zróżnicowanie krajobrazu Dolnej Austrii znajduje swoje odzwierciedlenie również na szlakach turystycznych.

Sama droga jest też celem! Trasy długodystansowe, pielgrzymki, wycieczki z dziećmi, wędrówki z psem, wyprawy wspinaczkowe i łatwe spacery w soboty i niedziele – w różnorodnym krajobrazie Dolnej Austrii wszystko jest możliwe.

Kto poznaje kraj wędrując pieszo, napotyka w sieci 15.000 kilometrów dróg wędrownych na fascynujące odcinki. Wąwozy w masywie Ötscher w regionie Mostviertel są jednym z najpiękniejszych celów wędrówkowych w Austrii. Po drodze możemy podziwiać nie tylko dzikie strumienie i surowe formacje skalne lecz również bujną roślinność. W jarach regionu Waldviertel łatwo znaleźć spokój – wędrowcy szczególnie cenią certyfikowane trasy na południu tego regionu. Na szlaku światowego dziedzictwa UNESCO w dolinie Wachau czy na długodystansowym szlaku po Nibelungengau wszędzie towarzyszy nam fascynujący Dunaj. Przyjemnie jest posiedzieć na ławeczce ze wspaniałym widokiem, mając wrażenie, że czas się jakby zatrzymał. W regionie Weinviertel przemierzamy łagodne wzgórza, wędrując od jednej uliczki piwnicznej do drugiej. Również w Lesie Wiedeńskim można poczuć się rześko, wędrując wśród przyrody, winnic i obiektów kultury. Górski krajobraz pasma Alp Wiedeńskich proponuje całkowicie inny program. Trasa wzdłuż pasma Alp Wiedeńskich pozwala na włóczęgę od schroniska do schroniska po świetnie przygotowanych szlakach, zapewniając wędrowcom wszelki komfort w certyfikowanych hotelach i wioskach turystycznych. W świecie górskich hal, schronisk i wysokich szczytów miłośników wędrówek spędzających lato w górach Dolnej Austrii nie opuszcza poczucie szczęścia.

Hotele i kwatery

Co jeszcze może Cię zainteresować

Wędrowcy na grani Alp Wiedeńskich – widok panoramiczny na Alpy ze szczytem Schneeberg, © Wiener Alpen/Florian Lierzer

Dalekie wędrówki

Przewietrzyć głowę, cieszyć się przyrodą, uciec od codzienności – dalekie wędrówki to nie tylko jedna z najzdrowszych dyscyplin sportu, lecz również…

Czytaj dalej
Piesze wycieczki w Annaberg, © Niederösterreich Werbung, Roman Seidl

Tematyczne wędrówki

Szlakiem wina, trasą przyrodniczą lub tropem fascynującej historii – trasy tematyczne pokażą Ci nieznany świat. Amatorzy wędrówek edukacyjnych są tu…

Czytaj dalej
Jesień w Dolnej Austrii - Falkenstein, © Michael Liebert

Trasy okrężne

Jeżeli droga ma być celem, wybierz jedną z naszych wspaniałych tras okrężnych. Które z nich przemierzamy najchętniej, dowiesz się poniżej.

Czytaj dalej
Jakobsweg Weinviertel, © Weinviertel Tourismus/ Wurnig

Szlaki pielgrzymkowe

Gdy myśli ruszają na wędrówkę – szlaki pielgrzymkowe – od Via Sacra, szlaku pielgrzymkowego do Mariazell po fragment drogi Św. Jakuba w regionie…

Czytaj dalej
Zimowe wędrówki po Alpach Wiedeńskich, © Niederösterreich-Werbung/Florian Lierzer

Zimowe wędrówki

Wędrowanie zimą cieszy się coraz większą popularnością. I nic dziwnego, w końcu trasy w Dolnej Austrii zachęcają do wycieczek przez cały rok.

Czytaj dalej