Wędrówki po Alpach Wiedeńskich, © Franziska Consolati

Wędrówki po Dolnej Austrii

Dalekie wędrówki i pielgrzymki, spacery z dziećmi i psami, trasy dla wspinaczy i weekendowych turystów – zróżnicowanie krajobrazu Dolnej Austrii znajduje swoje odzwierciedlenie również na szlakach turystycznych.

Sama droga jest też celem! Trasy długodystansowe, pielgrzymki, wycieczki z dziećmi, wędrówki z psem, wyprawy wspinaczkowe i łatwe spacery w soboty i niedziele – w różnorodnym krajobrazie Dolnej Austrii wszystko jest możliwe.

Kto poznaje kraj wędrując pieszo, napotyka w sieci 15.000 kilometrów dróg wędrownych na fascynujące odcinki. Wąwozy w masywie Ötscher w regionie Mostviertel są jednym z najpiękniejszych celów wędrówkowych w Austrii. Po drodze możemy podziwiać nie tylko dzikie strumienie i surowe formacje skalne lecz również bujną roślinność. W jarach regionu Waldviertel łatwo znaleźć spokój – wędrowcy szczególnie cenią certyfikowane trasy na południu tego regionu. Na szlaku światowego dziedzictwa UNESCO w dolinie Wachau czy na długodystansowym szlaku po Nibelungengau wszędzie towarzyszy nam fascynujący Dunaj. Przyjemnie jest posiedzieć na ławeczce ze wspaniałym widokiem, mając wrażenie, że czas się jakby zatrzymał. W regionie Weinviertel przemierzamy łagodne wzgórza, wędrując od jednej uliczki piwnicznej do drugiej. Również w Lesie Wiedeńskim można poczuć się rześko, wędrując wśród przyrody, winnic i obiektów kultury. Górski krajobraz pasma Alp Wiedeńskich proponuje całkowicie inny program. Trasa wzdłuż pasma Alp Wiedeńskich pozwala na włóczęgę od schroniska do schroniska po świetnie przygotowanych szlakach, zapewniając wędrowcom wszelki komfort w certyfikowanych hotelach i wioskach turystycznych. W świecie górskich hal, schronisk i wysokich szczytów miłośników wędrówek spędzających lato w górach Dolnej Austrii nie opuszcza poczucie szczęścia.

Hotele i kwatery

Nasze zalecenia dotyczące wędrówek

View from the hut, © Romeo Felsenreich

Schroniska górskie w Dolnej Austrii

Czytaj dalej
WeinWeg Langenlois, © Niederösterreich Werbung/Julius Hirtzberger

Wędrówka po wino

Czytaj dalej
Turystyka górska, Rax, © Stefan Mayerhofer

Wędrówki po górach

Czytaj dalej
Wędrówki nad wodą, © Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Wędrówki po wodzie

Czytaj dalej
Wędrówki z rodziną w Mostviertel, © Niederösterreich-Werbung/Andreas Jakwerth

Wędrówki z dziećmi

Czytaj dalej
Hochkar, © Robert Herbst

Turysta spotyka szczyt: góry w Dolnej Austrii

Czytaj dalej
Wędrówki z psem, © Stefan Mayerhofer

Wędrówki z psem

Czytaj dalej
Widok z Peilstein, © Daniel Fischer

Wędrówki z widokiem

Czytaj dalej