Na tropie żbika

Wędrówki z dziećmi w Dolnej Austrii: doliną Mendlingtal, w Parku Narodowym Doliny Dyi czy w Alpach Wiedeńskich.

Gry i zabawy, ciekawe zwierzęta i łatwe trasy. Drobne atrakcje po drodze i łatwe szlaki zachęcają dzieci do wędrówek. W ten sposób całe rodziny mogą przespacerować kolorową jesień i łagodną zimę.

Salamandra na szynach? Najwyżej położony plac zabaw w Dolnej Austrii? Dzięki wielu atrakcjom Alpy Wiedeńskie i kolejka Schneebergbahn przyciąga zwłaszcza małych turystów. Oprócz odjazdowych pociągów w pobliżu Wiednia znajdziemy interesujące ścieżki tematyczne i edukacyjne pod gołym niebem.

Wyjątkowa ścieżka edukacyjna czeka też na turystów w Göstling an der Ybbs: „Szlakiem drewna” wzdłuż ostatniej czynnej trasy spławu drewna w Europie. Między kładkami na wąskich wąwozach i lasami łęgowymi znajdują się liczne stacje: dom czeladnika z piecem kuźniczym, stary młyn czy piekarnia pokazują tradycje rzemieślnicze. Godne obejrzenia są regularnie organizowane pokazowe spławy.

Również jesienią warto się wybrać na pełną przygód wędrówkę w Parku Narodowym Doliny Dyi. Duży plac zabaw i odwiedziny u dzikich zwierząt pozwalają najmłodszym szybko zapomnieć o zmęczeniu. Fani dzikich kotów powinni się udać na szlak żbików, gdzie do października można zobaczyć karmienie zwierząt oraz koty Diego i Carlę.