Naddunajska trasa rowerowa (EuroVelo 6)

Naddunajska trasa rowerowa przyciąga rodziny i miłośników relaksu na dwóch kółkach historycznymi miejscami, okazałymi krajobrazami i wspaniałymi winiarniami.

Naddunajska trasa rowerowa biegnie wzdłuż szlaku EuroVelo 6 przez wyjątkowe i owiane legendami regiony Nibelungengau oraz Wachau. Po drodze mijamy opactwo Melk, przejeżdżamy przez historyczną miejscowość Krems i miasto kwiatów Tulln, by dalej przez Klosterneuburg, Wiedeń, Petronell i Hainburg dotrzeć aż do Bratysławy.

Tutaj jazda rowerem sprawia przyjemność

Łagodna naddunajska trasa rowerowa nieprzypadkowo zaliczana jest do najpiękniejszych szlaków rowerowych w Europie. Podążając wzdłuż Dunaju i szlaku EuroVelo 6, można się zrelaksować, zajrzeć do winiarni i zwiedzać region Wachau wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Trasa prowadzi przez Park Narodowy Łęgi Naddunajskie, rzymską osadę Carnuntum oraz dalej w kierunku Bratysławy. Osoby preferujące jeszcze wygodniejszy sposób podróżowania mogą zjechać z dobrze oznakowanej drogi rowerowej i odpocząć podczas rejsu statkiem.

Klasztory, muzea i winiarnie przy drodze sprawiają,

że wycieczka naddunajską trasą rowerową trwa najczęściej dłużej niż planowaliśmy. Przyczyną tego nie są jednak pokonywane różnice wysokości, lecz liczne atrakcje. Na turystów czekają historie o rycerzach, punkty widokowe, muzea, atrakcje kulinarne w wykwintnych lokalach i winiarniach oraz romantyczne miejsca, w których nie sposób nie przystanąć. Przy trasie znajdziemy duży wybór noclegów i przyjaznych rowerzystom obiektów z ofertą bett & bike, których walory docenimy zwłaszcza po wizycie w winiarni. Na miejsce postoju i spotkania z historią polecamy imponujące opactwa Klosterneuburg oraz Melk.

Możliwość nocowania w przyjaznych rowerzystom obiektach przy naddunajskiej trasie rowerowej

Filtruj wyniki
Hotels and other accommodations
Miejscowość
Słowo kluczowe

Etapy naddunajskiej trasy rowerowej