Wędrówki po Alpach Wiedeńskich, © Franziska Consolati

Najpiękniejsze trasy po Dolnej Austrii dla wielbicieli gór i widoków

Uwaga wędrownicy i fanatycy gór! Przyjrzeliśmy się dokładniej sieci 15.000 km szlaków wędrownych Dolnej Austrii. Prawdziwego życia i przyrody nie znajdziesz w wielkim mieście. Dopiero błądząc wzrokiem po górskich stokach, poczujesz się jak na prawdziwym urlopie. Wędrówki od schroniska do schroniska, zdobywanie szczytów i podziwianie rozległych naturalnych łąk… Na poniższych ośmiu trasach będzie Ci stale towarzyszyć zadowolenie z wędrówki.

Schneeberg, © Wiener Alpen/Franz Zwickl

Schneeberg z alpinistą – szczęście „na gór szczycie”

Wschód słońca na Schneeberg na długo pozostaje w pamięci. Aby tak wcześnie dotrzeć na szczyt, warto już głęboką nocą wskoczyć w buty do wędrówki. Wyruszamy z Puchberg, wsi turystycznej u podnóża góry Schneeberg. Wraz z doświadczonym alpinistą Peterem Großem bez problemu docieramy całkiem na górę. Pełnię szczęścia poczujemy dopiero, gdy dotrzemy na szczyt i odprężymy się w gospodzie Schneeberghof.

Czytaj dalej
Kitzhütte, Mostviertel, © Mostviertel Tourismus/Theo Kust

Nastrojowe schroniska i czar alpejskich łąk w regionie Mostviertel

Nie tylko zwierzęta kochają łąki. Również wędrowcy doceniają rozległość soczystych hal, rozpościerające się stamtąd widoki oraz nastrojowe schroniska. Gościnni gospodarze serwują tam zgłodniałym alpinistom regionalne przysmaki. A że jesteśmy w Mostviertel, pewnie chętnie wypijemy również szklaneczkę miejscowego moszczu.

Czytaj dalej