Wycieczka rowerowa, © Franziska Consolati

Wycieczki rowerowe bez bagażu?

Wskoczyć na siodełko, ruszyć i podziwiać – Dolna Austria kusi dużych i małych rowerzystów najróżniejszymi trasami dziennymi i tematycznymi w oparciu o stałą bazę.

Duży wybór dolnoaustriackich tras z codziennym powrotem do bazy spodoba się rowerzystom. Codziennie pokonujesz jeden etap wśród malowniczych wzgórz porośniętych winnicami, zachwycając się zabytkami kultury i wspaniałymi widokami, a wieczorem wracasz do punktu wyjścia. Bądźmy szczerzy – bez obciążenia bagażem jazda rowerem sprawia znacznie większą przyjemność!

Pełna swoboda – niezapomniane przeżycia na najpiękniejszych trasach rowerowych 

W regionie Waldviertel trasa rowerowa wzdłuż żelaznej kurtyny przenosi nas w drugą połowę XX wieku, uświadamiając ówczesne realia historyczno-polityczne. W okolice miasteczka Retz (Retzer Land), słynnego ze wspaniałych win, ciągnie miłośników wina i przyrody. Natomiast do  doliny Wachau, na odcinku między miastami Krems i Melk, gdzie atrakcją jest zwiedzanie wspaniałych zamków, klasztorów i pałaców wypuszczą się zwolennicy wycieczek krajoznawczych. A jeżeli wino i kultura są dla ciebie równie ciekawe, w Lesie Wiedeńskim poczujesz się w swoim żywiole. Amatorzy gór i szerokich panoram docenią wyzwania regionu Bucklige Welt, zwanego krainą tysiąca wzgórz. Grusze moszczowe i łagodne wzniesienia pogórza alpejskiego to charakterystyczne elementy krajobrazu regionu Mostviertel, który zachwyci odkrywców i poszukiwaczy przygód na dwóch kółkach.