Winorośle i przyjemności: dla smakoszy i odkrywców

Na wycieczkę rowerową warto wybrać się zwłaszcza tam, gdzie w zaułkach winiarskich można odpocząć przy najlepszym winie i najsmaczniejszych przekąskach brettljause.

Tutaj można się wybrać na rowerową wycieczkę śladami wina, poznać różnorodność gatunków w Parku Narodowym Doliny Dyi, a następnie podzielić się wrażeniami przy lampce młodego wina. Różnorodność regionu Weinviertel zachwyca nie tylko podróżujących kolejką Reblaus-Express.

Dla rowerzystów kochających wino. Żadne inne słowa nie potrafią lepiej opisać szlaków rowerowych po Weinviertel, gdzie liczne gospody, gospodarstwa i zaułki winiarskie zachęcają do odpoczynku przy kieliszku wina. Trasa przebiegająca po największym regionie winiarskim Dolnej Austrii, której łączna długość wynosi 1600 km, prowadzi do romantycznych winnic i historycznych budynków, które naprawdę warto zwiedzić. Na przykład malowniczy rynek główny w Retz. W otoczeniu Verderberhaus, kompleksu budynków w stylu weneckiego renesansu, oraz budowli w stylu barokowym i biedermeier można się poczuć jak w innej epoce. Retz ma do zaoferowania także atrakcje podziemne. Znajduje się tam bowiem piwnica Erlebniskeller z korytarzami o długości 21 km położonymi na głębokości 30 m – największa winiarnia w Europie Środkowej!