Tam, gdzie żadna szklanka nie pozostaje sucha: cesarska podróż kulinarna przez Las Wiedeński

Kulinarna podróż w okolicach Baden smakuje przednim winem, pachnie różami, a regionalna kuchnią zwabia gości do restauracyjnych ogródków.

Kultura wina, miasto cesarskie, raj dla smakoszy – region termalny wokół miasteczka Baden jest znany z dobrego smaku. Wiosną wina z okolic Lasu Wiedeńskiego uwodzą kubki smakowe, Rosarium wabi cudowną wonią, a tam, gdzie niegdyś stąpał Beethoven rozbrzmiewają fascynujące dźwięki.

Wino w Parku i inne kulinarne atrakcje

Nie da się romantyczniej i smaczniej delektować winami pochodzącymi od mniej więcej 50 lokalnych winiarzy: Ponad 40 gatunków regionalnego wina jest dostępnych przez cały rok w winotece Gebietsvinothek Thallern, która znajduje się w historycznej piwnicy. Tutaj można się nasycić regionalną różnorodnością i w idealnym przypadku zakończyć dzień lampką wina Zierfandler w winnicy Spaetrot-Gebeshuber w Gumpoldskirchen, gdzie oprócz znakomitych win czekają również ekologiczne specjały z regionu, przygotowywane przez gospodynię Gebeshuber. A propos jedzenia: W przyklasztornej gospodzie Klostergasthof Thallern koniecznie trzeba spróbować lokalnych wypieków i ogromnych kremówek!

Na historycznych i urokliwych ścieżkach

Przed udaniem się do parku na romantyczno-muzyczny piknik przy blasku księżyca, warto wybrać się do znajdującego się w Baden rozarium, gdzie można podziwiać zamiłowanie Habsburgów do ogrodnictwa. Po takim spacerze warto udać się do parku na romantyczno-muzyczny piknik przy blasku księżyca. Na historyczny spacer można też się wybrać uliczką Flamminggasse w Baden, gdzie tuż obok siebie stoją wspaniałe secesyjne budynki. Potem można zajść do piekarni Herwiga Gassera „Süßes vom Feinsten” – polecamy skosztować pralinek Beethovena! Nasza podpowiedź: Przy okazji koniecznie trzeba wybrać się do znakomitych restauracji Gaaden i Füllenberg i pod gołym niebem zjeść chleb z szynką, żeby mieć siłę na wszystkie atrakcje! Jednym słowem cudownie!

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings