Festiwal dobrego smaku: podróż kulinarna po Wachau

Podróż kulinarna po Wachau prowadzi nie tylko do przepięknych winnic tarasowych, lecz także do najlepszych kucharzy, których najlepiej jest odwiedzić właśnie wiosną.

W pierwszych dwóch tygodniach kwietnia Wachau odżywa i pobudza jednocześnie kubki smakowe gości. W tym czasie odbywa się bowiem „Das wachau GOURMETfestival”, na którym najlepsi kucharze z kraju i zagranicy spotykają się z najlepszymi winiarzami z regionu. Podpowiemy, gdzie najlepiej wybrać się w podróż kulinarną (i nie tylko).

Tam, gdzie świętuje podniebienie:
Das wachau GOURMETfestival

Kiedy najlepsi kucharze z kraju i zagranicy gotują okolicy Krems nad pięknym Dunajem i lokalni winiarze wynoszą z piwnic swoje najlepsze wina, może to oznaczać tylko jedno: znów przyszła pora na Das wachau GOURMETfestival! I wraz z nim wyjątkowe doświadczenia smakowe, które kreują najlepsze restauracje w regionie takie jak Landgasthof Essl w Rührsdorf, Hofmeisterei Hirtzberger w Wösendorf, wyróżniony Landhaus Bacher w Mautern oraz gospoda Gasthof Prankl , która znajduje się w historycznym budynku Spitzer Schiffmeisterhaus, we współpracy z czołowymi kucharzami na arenie międzynarodowej.

Tam, skąd pochodzą tajemnicze składniki

Tym, którzy chcieliby się dowiedzieć, w czym tkwi sekret najlepszych kucharzy w Wachau, polecamy odwiedzić producentów znakomitych produktów regionalnych. Szczególną popularnością cieszą się na przykład zawierające szafran z Wachau produkty Berharda Kaara, które można kupić na dworcu w Dürnstein, oraz charakteryzująca się pełnym smakiem czekolada przygotowywana w piekarni Hagmanna. Z kolei ci, którzy chcą kupić wyjątkową pamiątkę, polecamy wizytę w sklepie Volkskulturen w Domu Regionów w Krems. Tam można znaleźć wyroby rzemieślnicze z 270 regionów – i oczywiście wszelkiego rodzaju pamiątki z Wachau, na przykład tradycyjny materiał „Kalmuck”.

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings