Idziemy w zielone! Smakosze w regionie Weinviertel

Mieszkańcy regionu Weinviertler witają wiosnę otwierając pierwsze butelki młodego wina. Nasza sielska wycieczka dla koneserów prowadzi kulinarnymi tropami, pobudzającymi wszystkie zmysły.

Tradycje regionu Weinviertel mają szczególnie dużo smaku – w końcu nie przez przypadek nazwa tego regionu zawiera słowo „wino“. Nie jest zatem niczym dziwnym, że wielką popularnością cieszy się zwyczaj „In die Grean gehen“ stanowiący swoiste wyjście w zielone. Na czym ten zwyczaj polega i jakie atrakcje oferuje wiosną region Weinviertel dowiesz się poniżej.

Na zdrowie wiosny!

Kiedy właściciele winnic w Weinviertel witają wiosnę i próbują młodych win, mówi się o starej jak świat tradycji, którą co roku obchodzi się w Niedzielę Wielkanocną. Nosi ona nazwę „In die Grean gehen” i jest stałym punktem w kalendarzu każdego znawcy i miłośnika win. Doskonałą przystawkę do degustowanych win można zamówić w gospodzie Gasthaus Bsteh w Wulzeshofen przy Laa an der Thaya, gdzie serwowany jest najlepszy gulasz, doprawiony ziołami z własnego ogródka i płatkami róży.

Region Weinviertel bogactwem smaków: miód Blütengold i sok winny

Kolejne niespodzianki również są „smaczne”. Warto wybrać się do ekologicznej pasieki Bio-Imkerei Blütengold prowadzonej przez rodzinę Obendorfer w Wilfersdorf, gdzie organizowane są również wycieczki po pasiece i parku tematycznym razem z degustacją, a potem udać się do Vino Versum Poysdorf śladem winogron i wina. Jest to park tematyczny dla całej rodziny, który oferuje wiele interaktywnych atrakcji w trzech językach (po niemiecku, angielsku i czesku) i zaskakuje nową wiedzą nawet znawców wina. Co jeszcze polecamy w Weinviertel? Na pewno warto udać się na spacer po uliczce z piwniczkami winnymi Wildendürnbach. To nie tylko miejsce, gdzie można napić się pysznego wina, ale też ciekawostka architektoniczna, ponieważ uliczka ta okrąża wzgórze Galgenberg.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa