Idziemy w zielone! Smakosze w regionie Weinviertel

Mieszkańcy regionu Weinviertler witają wiosnę otwierając pierwsze butelki młodego wina. Nasza sielska wycieczka dla koneserów prowadzi kulinarnymi tropami, pobudzającymi wszystkie zmysły.

Tradycje regionu Weinviertel mają szczególnie dużo smaku – w końcu nie przez przypadek nazwa tego regionu zawiera słowo „wino“. Nie jest zatem niczym dziwnym, że wielką popularnością cieszy się zwyczaj „In die Grean gehen“ stanowiący swoiste wyjście w zielone. Na czym ten zwyczaj polega i jakie atrakcje oferuje wiosną region Weinviertel dowiesz się poniżej.

Na zdrowie wiosny!

Kiedy właściciele winnic w Weinviertel witają wiosnę i próbują młodych win, mówi się o starej jak świat tradycji, którą co roku obchodzi się w Niedzielę Wielkanocną. Nosi ona nazwę „In die Grean gehen” i jest stałym punktem w kalendarzu każdego znawcy i miłośnika win. Doskonałą przystawkę do degustowanych win można zamówić w gospodzie Gasthaus Bsteh w Wulzeshofen przy Laa an der Thaya, gdzie serwowany jest najlepszy gulasz, doprawiony ziołami z własnego ogródka i płatkami róży.

Region Weinviertel bogactwem smaków: miód Blütengold i sok winny

Kolejne niespodzianki również są „smaczne”. Warto wybrać się do ekologicznej pasieki Bio-Imkerei Blütengold prowadzonej przez rodzinę Obendorfer w Wilfersdorf, gdzie organizowane są również wycieczki po pasiece i parku tematycznym razem z degustacją, a potem udać się do Vino Versum Poysdorf śladem winogron i wina. Jest to park tematyczny dla całej rodziny, który oferuje wiele interaktywnych atrakcji w trzech językach (po niemiecku, angielsku i czesku) i zaskakuje nową wiedzą nawet znawców wina. Co jeszcze polecamy w Weinviertel? Na pewno warto udać się na spacer po uliczce z piwniczkami winnymi Wildendürnbach. To nie tylko miejsce, gdzie można napić się pysznego wina, ale też ciekawostka architektoniczna, ponieważ uliczka ta okrąża wzgórze Galgenberg.

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings