Schronisko z widokiem

Na wycieczkę, wędrówkę czy krótki urlop: piękne widoki w górach w Dolnej Austrii – na szczytach Semmering, Rax i Schneeberg.

Między masywami Semmering i Ötscher na gości czekają schroniska z najlepszymi widokami w Dolnej Austrii. Można się do nich dostać przez cały rok pieszo lub, bez wysiłku, kolejkami i wyciągami, by podziwiać odległe alpejskie krajobrazy.

Okna z widokiem na Ötscher i ogródki dla gości z panoramą Alp Wiedeńskich – schroniska z najlepszymi perspektywami w Dolnej Austrii czekają na turystów latem i zimą.

Pokój z widokiem
Kolejką Raxseilbahn dojedziemy pod schronisko Raxalpen-Berggasthof. Codzienność zostaje w dolinie – najlepiej całą noc. Na krótki urlop w górach nadaje się też schronisko Terzerhaus na Gemeindealpe z widokiem na Mariazellerland i wyciągiem pod same drzwi. W masywie Schneeberg gości przyjmuje schronisko Edelweißhütte z wygodnymi pokojami i widokami aż po jezioro Neusiedlersee.

Inne schroniska

  • Pieszo lub kolejką dotrzemy do Neue Seehütte na górze Rax: widok na Alpy Wiedeńskie i pieczeń wieprzowa z pieca opalanego drewnem gwarantowane.
  • W pięknej scenerii leży JoSchi Berghaus na Hochkar – najwyżej położona pizzeria w Austrii.
  • Atrakcyjne schronisko Anna-Alm w Annabergu: przez cały rok można podziwiać szczyt Ötscher i okolice.
  • Polecamy widoki z wieży Millenniumswarte na Hirschenkogel – najwyższego punktu Czarodziejskiej Góry Semmering.
  • Także wieża widokowa na Hohe Wand wynagradza trud wspinaczki widokiem masywu Scheeberg i Lasu Wiedeńskiego.