Trasa rowerowa Piestingtal Radweg

Raj dla oka, sztuka i kultura: trasa do delektowania się uroczą, dziewiczą i romantyczną doliną Biedermeiertal

Trasa rowerowa Piestingtal-Radweg jest bezpośrednio połączona z szlakiem EuroVelo 9 i można nią przejechać z Markt Piesting lub Sollenau do miejscowości Gutenstein wzgl. Rohr im Gebirge. Osoby z zacięciem sportowym mogą bowiem przedłużyć trasę i pokonać trudny podjazd na przełęcz „Haselrast”, na której ich wysiłek zostanie wynagrodzony pięknymi widokami. Błonie, zacienione miejsca odpoczynku i wąskie żwirowe plaże przy trasie zachęcają do zrobienia sobie przerwy.

Na wycieczkę z dziećmi po uroczej dolinie Biedermeiertal

Przepiękna trasa rowerowa Piestingtal-Radweg połączona z szlakiem tematycznym (EuroVelo 9) w Sollenau jest łatwa na odcinku do miejscowości Gutenstein i ze względu na brak stromych podjazdów doskonale nadaje się dla rodzin. Prowadzi w całości po asfaltowych drogach wzdłuż dziewiczej i romantycznej rzeki Piesting przez upajające błonie, soczyście zielone łąki i sielskie wioski. Przy tej dobrze oznakowanej trasie przygotowano kilka pawilonów, w których można się zapoznać z historią okresu biedermeiera od 1815 do 1848 roku.

Dolina poetów, muzyków i malarzy

Nic dziwnego, że idylliczna dolina Piestingtal stanowiła już inspirację w wybitnej twórczości takich artystów jak Ferdinand Raimund, Johannes Brahms czy Friedrich Gauermann. Ponieważ tutaj na każdym kroku czekają zapierające dech w piersiach widoki, liczne zamki i pałace opowiadają fascynujące historie, a przy drodze można napotkać budowle o kulturowo-historycznym znaczeniu.

Warto sobie zrobić przerwę!

Polecamy jeszcze dwie atrakcje: muzeum Waldbauernmuseum Gutenstein, w którym w 13 warsztatach w imponujący sposób zaprezentowano, jak w zamierzchłych czasach wytwarzano węgiel drzewny, gont itp.; koniecznie trzeba też zobaczyć wodospady Myrafälle tworzące fascynujący spektakl natury. Na udane zakończenie dnia warto zajrzeć do gospody lub zrobić sobie przerwę przy jednym z wielu miejsc do odpoczynku.